Reklama

Nowe miejsce dla tomografu

13/10/2021 19:42

Tomograf, który na wyposażeniu jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej znajduje się od grudnia ubiegłego roku, dotychczas funkcjonował w specjalnym kontenerze. Wkrótce się to zmieni, a ultranowoczesny sprzęt znajdzie miejsce w murach szpitala. Trwają przygotowania do jego przeniesienia.

– Zależało nam na przeniesieniu tomografu do pracowni przed okresem zimowym. Tak, aby nie narażać badanych pacjentów na konieczność transportu poza budynki szpitalne w okresie złej pogody – wyjaśnia Piotr Pochopień, dyrektor COM. W poniedziałek, 11 października, dokonano odbioru wyremontowanej pracowni[paywall], do której ma trafić aparatura. Jej przenosiny to jednak skomplikowane przedsięwzięcie. Przede wszystkim trzeba zabezpieczyć ciągłość działania diagnostyki tomografem w placówce – stąd też konieczne było zainstalowanie na terenie szpitala urządzenia mobilnego. W kolejnym kroku specjaliści przystąpią do ustawienia tomografu w miejscu docelowym. Wymaga to kilku skomplikowanych, czasochłonnych procedur, w związku z czym uruchomienie tomografu powinno nastąpić do końca bieżącego miesiąca.

Przypomnijmy, że przenoszony obecnie sprzęt trafił do Jarosławia pod koniec ubiegłego roku. Przekazany COM przez Ministerstwo Zdrowia tomograf wart jest około 2,5 mln zł. Co być może najważniejsze, to nowoczesne urządzenie wysokiej klasy, które daje dokładniejszy obraz niż 16-rzędowy aparat wykorzystywany w placówce do niedawna.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości