Nowe wytyczne mają zacząć obowiązywać od jutra, 1 kwietnia, a te dotyczące funkcjonowania firm i hoteli od czwartku, 2 kwietnia.
Podczas dziesiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedzieli 2 tygodnie maksymalnej izolacji. Celem jest próba przerwania łańcucha transmisji zakażeń koronawirusem.
➡ nakaz zachowania dystansu 2 metrów od innych osób w przestrzeni publicznej, poza rodzicami opiekujących się dziećmi i opiekunami osób z niepełnosprawnościami
➡ niepełnoletni mogą przebywać w przestrzeni publicznej tylko z dorosłym (rodzicem, opiekunem prawnym)!
➡ zamknięcie parków, bulwarów, lasów, plaż
➡ zakaz wypożyczania rowerów miejskich
➡ limit osób przebywających:
– w sklepach – 3 osoby na kasę (jeśli są 3 kasy, w sklepie może być 9 osób)
– na poczcie – 2 osoby na okienko pocztowe
– na bazarach, targowiskach – max. 3 osoby do jednego dostawcy
➡ nakaz zakładania rękawiczek jednorazowych w sklepach
➡ nakaz dezynfekcji urządzeń dotykanych przez klientów, np. terminali
➡ sklepy i apteki od godz. 10 do 12 otwarte wyłącznie dla seniorów powyżej 65 r.ż.
➡ zamknięcie branży beauty i usług: kosmetyczek, fryzjerów, piercingu, tatuażu
➡ odwołanie zabiegów medycznych i fizjoterapeutycznych poza niezbędnymi dla zdrowia lub po stanie ostrym
➡ prywatnych przewoźników obowiazują takie same obostrzenia jak publicznych, co 2 miejsce musi być wolne
➡ objęci kwarantanną obligatoryjnie muszą zainstalować aplikację
➡ bieganie, sport, rower – Zacytujemy ministra Szumowskiego: – Aktywność fizyczna w tych dniach powinna być jedynie niezbędnym środkiem higieny zdrowia psychicznego, powinna pozwolić odetchnąć psychicznie. Wychodźmy na jak najkrócej i tylko po to, by się przewietrzyć! Nie wykorzystujmy możliwości wyjścia z domu do uprawiania sportu, do poprawiania formy fizycznej. Bez ćwiczeń możemy się obejść przez 2 tygodnie, teraz ważne, by zostać w domu.
➡ w zakładach pracy, fabrykach: dystans co najmniej 1,5 metra między pracownikami, najlepiej więcej. Wymagane są niezbędne środki ochrony i dezynfekcji
➡ zamknięcie hoteli i noclegowni, poza miejscami służącymi kwarantannie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Proszę poprawić artykuł. "Nie do jutra, 1 kwietnia" TYLKO OD JUTRA
Nie każdy bystrzak zrozumie DO czy OD!!!
Zamknąć komunikację, mniej się będzie wozić bez potrzeby
Też jestem za zamknięciem komunikacji miejskich , wożą się tylko ludzie starsi aby wyjść z domu i dupę przewieźć zamiast siedzieć na dupie
I zapewne wszyscy mają telefony dotykowe, smartfony żeby zainstalować aplikację, zwłaszcza ludzie starsi.
Zamknąć oczywiście wszystkie kościoły, klasztory, zakony, towarzystwo wygnać do domów.
Jaki jest cel zamykania lasów przed ludźmi, czyżby tęsknota za komuną tak bardzo widoczna wśród obecnej elyty rządzącej?
No tak, zamknięte lasy, ale nie dla panów myśliwych !!! Tym samym będą rozprzestrzeniać w Polsce już dwa wirusy ASF i koronę !!
Do Darek . Zamknąć granicę jak tak wszystkim było dobrze to niech tam siedzą to by tego syfu tyle nie było. Pozamykać całe chore towarzystwo LGBT to i tragedii nie będzie. Świat oszalał by dzik,kot czy pies były ważniejsze od człowieka paranoja. A kościoły pootwierać by można się modlić za takich ludzi jak Ty.
bez sensu te wszystkie ograniczenia(oczywiście za pieniądze podatników), a jednoczesne zwożenie ludzi bez obowiązkowego testu(mierzenie tem.to sobie w buty można włożyć -tabletka na obniżenie zrobi swoje), kwarantanna z dojazdem do domu na własny koszt(mase ludzi można minąć) , kwarantannę która obejmowała przyjeżdzającego a nie całą rodzinę(2 tygodnie takiej durnej polityki)i i jaki z tego morał --testów nie mają,
a tobie odebrać smartfona albo komputera czy też laptopa żebyś nie pisał głuPOt
Użycie obroży elektronicznych celem śledzenia wobec przebywających na ścisłej kwarantannie w domu przyniosło by lepsze efekty jak go sprawdzanie przez funkcjonariuszy
Od kilku dni część miast dezynfekuje ulice armatkami supersnow a w naszym mieście mają chyba 10 i pryskają z węża . Dziadostwo ,że aż wstyd
Proszę poprawić artykuł. "Nie do jutra, 1 kwietnia" TYLKO OD JUTRA
Strajkhttps://youtu.be/EbaTI3Wk82U
Nie każdy bystrzak zrozumie DO czy OD!!!