Wprowadzone także będą nowe ograniczenia w przekraczaniu granicy.

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych dwóch osób z województwa podkarpackiego. W sumie mamy 39 chorych.
– Pierwszy przypadek to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym. Przebywa on w ścisłej kwarantannie domowej. Drugi to starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego, w stanie dobrym, który także przebywa w ścisłej kwarantannie domowej – poinformowała dziś Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.
Obecnie na terenie Podkarpacia pod nadzorem pozostaje 7344 osób, a 8089 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 63 osób.
Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 1339 testów. Potwierdzono 39 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. 15 marca zmarła pierwsza chora osoba.
W przypadku drugiej zarażonej osoby przyczyną śmierci byłą sepsa i nie jest ona uwzględniana w statystyce.
27 marca zostaną także wprowadzone nowe ograniczenia w przekraczaniu granicy państwa. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, ale pracują w kraju sąsiednim (lub odwrotnie) i przekraczają granicę regularnie.
Do tej pory w drodze do pracy i z pracy, osoby te nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.
Od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.
Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze