Postaci nowotworów bardzo się od siebie różnią i nie ma na nie jednego cudownego lekarstwa, ale postęp w medycynie jest ogromny. Z rakiem można coraz dłużej żyć i coraz częściej staje się on po prostu chorobą przewlekłą Choć wciąż zbyt wiele osób umiera z powodu chorób nowotworowych, mamy coraz więcej przykładów, że z rakiem można wygrać.
Problemy, z jakimi spotykamy się na co dzień, lecząc nawet banalne choroby, nie zawsze pozwalają obiektywnie spojrzeć na zmiany i postęp, jaki dokonał się w onkologii w ciągu ostatnich 20 lat. A zmieniło się bardzo wiele, chociaż lekarze wciąż posługują się trzema podstawowymi metodami walki z nowotworami. Najstarszą metodą leczenia chorób nowotworowych jest chirurgia. Drugą jest radioterapia, a trzecią farmakoterapia.
Wierząc, że wiedza jest kluczem do zdrowia, organizatorzy zapraszają przemyślan na już 16 spotkanie z cyklu konferencji zdrowotnych, które odbywają się w tym roku na terenie całej Polski.
Na spotkanie w Przemyślu została zaproszona lekarz dietetyk dr Grażyna Pająk specjalizująca się w sposobach odżywiania pacjentów, chorujących na schorzenia przewlekłe oraz Bożena Dzieżyc ekspert ubezpieczeń zdrowotnych.
W organizacje wydarzenia zaangażowało się również Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA Przemyśl.
· Jaki styl życia i odżywiania prowadzić aby przeciwdziałać poważnym zachorowaniom.
· Co o dostępie do leków onkologicznych myślą polscy onkolodzy.
· Gdzie leczyć raka za granicą.
· Nowoczesne metody: integracyjne leczenie raka, hipertermia, protonoterapia.
5 października 2016 r. o godzinie 17.30 na Zamek w Przemyślu
/Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1, sala widowiskowa/
zapraszamy wszystkich, dla których świadomość zdrowotna jest ważna.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy, gdyż liczba miejsc ograniczona: konferencja_przemysl@aviva.pl

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze