Reklama

Nowy rok, stare problemy

12/01/2023 06:57

Nowy rok, nowe postanowienia, plany i cele. I jak co roku, z końcem stycznia, 95 proc. z nich weźmie w łeb. Niektórzy, przez najbliższych dwanaście miesięcy zechcą lepiej się odżywiać, niektórzy wdrożą w życie aktywność fizyczną, bądź jej zaniechają. Znajdzie się grono chcących zmienić pracę, samochód, czy mieszkanie. Bardziej odważni fryzurę lub partnera. Część z nas zakończy pewne relacje, a część je rozpocznie. I to całkowicie normalne.

Wszyscy jednak będziemy się borykać z problemami dnia codziennego. Z inflacją, drogim paliwem, wzrostem zachorowań na grypę, niewydolną służbą zdrowia. Wszyscy będziemy coraz więcej pieniędzy zostawiać w marketach i osiedlowych sklepach, gdzie codziennie zaopatrujemy się w „chleb i coś do chleba”. Wszyscy też będziemy płacić podatki, które koniec końców i tak zostaną przeznaczone na sylwestrowe koncerty i odmrażanie gwiazd, które nie czują jeszcze chęci, by „ze sceny zejść niepokonanym”. I dalej będziemy narzekać na dziury w drogach, zniszczone przystanki, brak oświetlenia czy nieodśnieżenie ulic, gdy zima zaskoczy.

I dalej dziwić nas będą decyzje władz, dalej nie będą nam się podobać niektóre artykuły prasowe, a czytając inne, zechcemy uścisnąć rękę dziennikarza. I przy nas, nieszczęsnych, zatrzymajmy się na chwilę.

Reklama

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na wniosek jednego z panów w eleganckich garniturach pod lupę weźmie reportaż „Siła kłamstwa” autorstwa Piotra Świerczka – dziennikarza TVN24. Reportaż nagrodzony m.in.  Grand Press. Reportaż, który opowiada o pracach podkomisji smoleńskiej i wyraża wątpliwość co do jej rzetelności. I aż korci zadać pytanie: czy to aby nie cenzura? Czy to nie zamiatanie pod dywan niedopatrzeń kogoś, kto (przynajmniej według siebie) jest kimś? Media mają jednak dużą siłę. I wiele z nich otwarcie broni „Siły kłamstwa”.

Dlatego, drodzy czytelnicy, gdy zobaczycie kiedyś hasztag: #wolnemedia, przypomnijcie sobie, że solidarność jest dobrą cechą. A krytyka dziennikarska jest nieodłączną cechą zadań prasy. W końcu ma ona również kontrolować instytucje publiczne.

Reklama

Na nowy rok cóż można życzyć? Ano, żeby potrafić być dobrym przyjacielem. Kto tę umiejętność posiądzie – będzie też dobrym człowiekiem. Wielu mądrych ludzi wypowiadało mądre słowa, mój komentarz zakończę jednak cytatem Stacha Japycza: „Na miłość boską, ludzie, lubcie się trochę bardziej”. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama