– Dzisiaj wprowadzamy stan epidemii – poinformował 20 marca premier Mateusz Morawiecki.
➡ szkoły, uczelnie, przedszkola, kluby dziecięce, żłobki pozostaną zamknięte dłużej niż zakładano – aż do Wielkanocy
➡ wprowadzenie dodatkowych ograniczeń i zasad:
➡ podniesienie kar na załamanie kwarantanny – od 5 do 30 tysięcy złotych
➡ wprowadzenie mechanizmu śledzenia, czy poddany kwarantannie przebywa pod wskazanym adresem
➡ minister zdrowia może m.in. wprowadzić ograniczenia w poruszaniu się w wyznaczonych obszarach i ograniczenia pracy zakładów; ustanawiać obowiązkowe procedury sanitarne; nakazać udostępnienie nieruchomości czy pojazdu etc.
➡ minister zdrowia na terenie Polski, a wojewodowie na terenie województw mogą oddelegować osoby do walki z epidemią
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I bardzo dobrze,może kary nauczą tempaków żeby siedzieli na dupie jak mają kwarantannę!!!!
Od dzis to caly Przemysl powinien zostac objety kwarantana ! Tylu ukraincow w jednym mniejscu to pewne ze ktos jest lub bedzie zarazony!
Podziekujmy za dzisiejsza sytuacje w Przemyslu..tysiace wyjezdzajacych Ukraińców...którzy przyjechali niewiadomo skad i niewiadomo z czym....czekamy teraz na konsekwencje tej bezmyślność władz...
Gdyby mieszkańcy siedzieli na tyłkach w domu to raczej by się nie zarazili, a niestety ulice i skwerki (i niestety place zabaw!) pełne.
Jak to możliwe, że w stanie tak ogromnego zagrożenie doszło dziś w Przemyślu do takiej sytuacji? Gdzie jakakolwiek kontrola ? gdzie pomiary temperatury? Gdzie jakakolwiek kwarantanna dla osób wjezdzajacych do Polski? Czas epidemi a tu jak gdyby nigdy nic przez Przemyśl przewija sie ponad 3 tys osób niewiadomo skąd, niewiadomo w jakim stanie zdrowia. Nie wiem , ale tu chyba jest coś nie tak. Ja tego nie pojmuję.
Hmmm, ciekawe, jakie byłyby komentarze, gdyby to nie Ukraińcy a Polacy koczowali po 2 stronie granicy, próbowali bezpiecznie wrócić do swoich domów, ojczyzny w obliczu epidemii... "Wpuście ich, ratujcie, pomóżcie, POMOŻEMY, czekamy". Hipokryzja. I jak ktoś tu słusznie napisał, zdecydowana większość przemyślan powinna dziś przebywać w domu.
Ci co uciekają z zagranicy z zarobku powinni siedzieć na dupie w chałupie , a nie szpanować bmw po wiosce
Drodzy mieszkańcy naszego dumego miasta na pewno obecny czas jest bardzo ciężkim dla nas i pokazuje jak bardzo możemy liczyć na siebie. Napewno akcja wspierania lokalnych przedsiębiorców jak najbardziej jest słuszna. Chciałbym jedna swoją wypowiedź skierować o dzisiejszej sytuacji która miała miejsce na ul. Czarneckiego widzę na forum gniew do obywateli Ukrainy gniew do włodarzy miasta jak i gniew do władz państwowych. Proszę was nie wylewajcie swojego żalu na żadną z tych grup. Pwiedzmy sobie wprost nie jesteśmy przygotowani na tego wirusa jaki i cała Europa. Teraz wyrozumiałość współpraca może tylko pomóc a nie gniew kłótnie i wyliczankę każdemu co mógł zrobić albo czego nie zrobił. Proszę was o zgodę i współpracę bo w taki ciężkim czasie i w takich sytuacja widać ile jesteśmy warci i ile jesteśmy wstanie pomóc innemu.
Nie ma znaczenia jaka to narodowość. Nie o to chodzi. Chodzi o to że wszędzie głośno ze trzeba robić to, tamto...bo tylko tak możemy się ustrzec przed wirusem. Większość siedzi w domu , chociaż bywają sytuacje że musimy z jakiegos powodu wyjść, nie na spacer, z ważnego powodu. Dziś nie zostały zachowane żadne środki ostrożności. O jakim bezpiecznym powrocie tu mowa? Bezpiecznym dla kogo? Spacerowanie po Mickiewicza, Franciszkańskiej i nie wiadomo gdzie jeszcze, jakie to bezpoeczenstwo?
Duda i Kaczyński pałętają się po kraju. Ich nie obowiązuje żadne prawo i poczucie odpowiedzialności? Duda jeździ do Garwolina, do szpitala. Kaczyński na Wawel. To jest rozsądne? Więc proszę odstosunkować się gdy będę miał ochotę pójść na spacer.
To tylko hasła a gdzie rozporządzenia oprócz represyjnych a te są dokładne i nic nie kosztują a wręcz przeciwnie.A inne rozporządzenia w temacie to niestety ale brakWyprowadzenie wojska to też już przerabialiśmy
Przeczytałam: "Drodzy mieszkańcy naszego durnego miasta..."
Ciezko w to uwierzyc . Przeciez on zawsze kłamie
Sas - tu nie chodzi że to Ukraińcy ,tylko o brak podjętych decyzji przez WOJEWODĘ i podległych jej służb do zabezpieczenia terenu rejon dworca ,tunelu oraz zaprowiantowania tych ludzi na dalszą podróż. Stało się inaczej wędrówka przyjezdnych po sklepach ,kantorach. Prezydent miasta nie ma takich kompetencji by wydawać polecenia Policji ,SG,SP itd. Złamano wszelkie procedury o których tak pięknie mówi P.Morawiecki i rząd.
do ? - funkcja WOJEWODY nie jest reprezentacyjna ,z nią wiążą się obowiązki , podejmowanie i wydawanie decyzji innym służbą a nie siedzenie i branie kasy .Decyzję od premiera jak postępować w sprawie wirusa dostali dawno temu.
xx masz całkowitą rację. Kiedyś były takie zasady postępowania, była w Przemyślu nawet składnica wojskowa pełna zapasów etc. Dziś budują tam deweloperzy a jak trzeba zaopatrzyć w gruncie rzeczy niewielką grupę to brak jakichkolwiek sił i środków. Jedni sobie wypruwają flaki i narażają się a inni zasłaniają się opinią specjalistów bo sami nie mają wyobraźni.( I zapewne ci będą potem dostawać wysokie premie)
MINISTER ZDROWIA MUSI KŁAMAĆ, PREZYDENT UCZY SIE KŁAMAĆ , A PREMIER KŁAMIE JAK Z NUT..
I bardzo dobrze,może kary nauczą tempaków żeby siedzieli na dupie jak mają kwarantannę!!!!
Od dzis to caly Przemysl powinien zostac objety kwarantana ! Tylu ukraincow w jednym mniejscu to pewne ze ktos jest lub bedzie zarazony!
Podziekujmy za dzisiejsza sytuacje w Przemyslu..tysiace wyjezdzajacych Ukraińców...którzy przyjechali niewiadomo skad i niewiadomo z czym....czekamy teraz na konsekwencje tej bezmyślność władz...