Reklama

Od dziś mamy stan epidemii. Szkoły dłużej zamknięte, dotkliwsze kary

– Dzisiaj wprowadzamy stan epidemii – poinformował 20 marca premier Mateusz Morawiecki.

Co to zmieni?

➡ szkoły, uczelnie, przedszkola, kluby dziecięce, żłobki pozostaną zamknięte dłużej niż zakładano – aż do Wielkanocy

➡ wprowadzenie dodatkowych ograniczeń i zasad:
        ➡ podniesienie kar na załamanie kwarantanny – od 5 do 30 tysięcy złotych
        ➡ wprowadzenie mechanizmu śledzenia, czy poddany kwarantannie przebywa pod wskazanym adresem
        ➡ minister zdrowia może m.in. wprowadzić ograniczenia w poruszaniu się w wyznaczonych obszarach i ograniczenia pracy zakładów; ustanawiać obowiązkowe procedury sanitarne; nakazać udostępnienie nieruchomości czy pojazdu etc.
        ➡ minister zdrowia na terenie Polski, a wojewodowie na terenie województw mogą oddelegować osoby do walki z epidemią






san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    M - niezalogowany 2020-03-20 19:31:08

    I bardzo dobrze,może kary nauczą tempaków żeby siedzieli na dupie jak mają kwarantannę!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kon - niezalogowany 2020-03-20 19:55:42

    Od dzis to caly Przemysl powinien zostac objety kwarantana ! Tylu ukraincow  w jednym mniejscu to pewne ze ktos jest lub bedzie zarazony!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pat - niezalogowany 2020-03-20 19:57:30

    Podziekujmy za dzisiejsza sytuacje w Przemyslu..tysiace wyjezdzajacych Ukraińców...którzy przyjechali niewiadomo skad i niewiadomo z czym....czekamy teraz na konsekwencje tej bezmyślność władz...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama