Reklama

Okradał kościelne skarbonki

16/11/2016 19:30

35-letni przemyślanin specjalizował się w okradaniu kościelnych skarbonek.

7 listopada do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wpłynęło zgłoszenie o tym, że w kościele Karmelitów ktoś uszkodził skarbonkę na ofiarę, przykręconą do drewnianego filara ołtarza Matki Boskiej Szkaplerznej. Wtedy podejrzewano, że sprawca prawdopodobnie ukradł pochodzące z datków pieniądze znajdujące się w skarbonce, jednak trudno było to zweryfikować, gdyż zazwyczaj nikt nie sprawdza codziennie, ile pieniędzy jest w skarbonce . Sprawą[paywall] zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego.

Do okradania kościelnych skarbonek dochodziło już wcześniej i policjanci zaczęli od rozpracowywania środowisk, z których mógł pochodzić ewentualny sprawca. Pod koniec września jeden z kryminalnych, będąc w kościele pw. św. Brata Alberta, zauważył wybitą szybę, która mogłaby świadczyć o włamaniu lub próbie włamania. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali podejrzewanego, 35-letniego mieszkańca Przemyśla.

Mężczyzna miał już sporo na sumieniu i przewijał się w policyjnych archiwach, więc mógł mieć coś wspólnego ze skarbonką w kościele Karmelitów. Podczas przesłuchania 35-latek przyznał się do tego, że próbował się włamać do kościoła św. Brata Alberta, ale zamiar nie powiódł się. Przyznał się również, że już dwukrotnie okradał skarbonkę u Karmelitów, ale zawsze były to niewielkie kwoty. Na początku listopada kolejny raz próbował okraść skarbonkę, ale kiedy ją odwrócił do góry nogami, nie udało mu się wytrząsnąć pieniędzy, więc zostawił ją odwróconą. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania włamania.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości