11 stycznia br. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu odbył się XXIX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Mariana Lotycza. Turniej uświetnił uroczyste otwarcie hali sportowo-widowiskowej po trwającej półtora roku modernizacji.
Autor: MŁ
W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli m.in.: poseł na Sejm RP Bartosz Romowicz, senator Mieczysław Golba – prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz, burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz, przewodniczący rady miasta Piotr Kozak, dyrektor MOSiR Robert Piwowar oraz były reprezentant Polski w piłki nożnej Artur Sobiech. Po części artystycznej oraz prezentacji jarosławskich drużyn sportowych, odbył się piłkarski pojedynek Miasto – Powiat. W obu zespołach wystąpili samorządowcy, których wspomogli także zaproszeni goście. W drużynie Urzędu Miasta Jarosławia zagrali znani z podkarpackich boisk: Andreja Prokić, Sebastien Thill oraz Maciej Domański, zaś z ekipie starostwa: Artur Sobiech, znany trener piłkarski Jacek Mikłasz oraz Karolina Skrzypek-Pindak, szkoląca obecnie jarosławskie futbolistki. Pojedynek zakończył się polubownym remisem 2:2 (oba gole dla zespołu powiatu zdobył J. Mikłasz, zaś dla miasta trafiali A. Prokić oraz S. Thill), z kolei w rzutach karnych lepsi okazali się przedstawiciele starostwa.
Po części oficjalnej rozpoczął się memoriałowy turniej imieniem Mariana Lotycza. Poprzedziła go minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego niedawno Stanisława Rokosza, długoletniego działacza JKS-u. W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A komplet zwycięstw odniósł JKS Jarosław, który w pokonanym polu pozostawił m.in. swojego ligowego rywala z Wiązownicy (4:0). Ten ostatni zespół również uzyskał awans do półfinałów, wygrywając wysoko z Unią Nowa Sarzyna (6:1) oraz remisując ze Startem Pruchnik (1:1). W grupie B rywalizację znakomicie rozpoczęli oldboje JKS-u, w których szeregach wystąpili m.in.: bracia Arkadiusz i Grzegorz Baranowie, Maciej Saramak, Mariusz Orzechowski, Dariusz Pietryna czy Walerij Sokolenko. Legendy jarosławskiej piłki rozpoczęły zmagania od zwycięstw nad Sokołem Sieniawa (1:0) i Stalą Łańcut (2:1). W ostatnim spotkaniu grupowym jarosławianie przegrali 0:1 z Piastem Tuczempy, dzięki czemu obie drużyny znalazły się w fazie pucharowej.
W pierwszym półfinale JKS zmierzył się z Piastem. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Michał Stankiewicz, zaś do remisu przepięknym strzałem z połowy boiska doprowadził Patryk Strawa. O losach pojedynku zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali jarosławianie. W drugim spotkaniu półfinałowym IV-ligowa Wiązownica musiała sporo się napocić, by pokonać drużynę oldbojów JKS-u. Dwie bramki dla triumfatorów zdobył Arkadiusz Kasia, który z sześcioma trafieniami na koncie zapewnił sobie tytuł najlepszego strzelca turnieju. W meczu o 3. miejsce oldboje powetowali sobie półfinałowe niepowodzenie, pokonując 3:1 Piasta Tuczempy. Z kolei w finale Wiązownica zrewanżowała się JKS-owi Jarosław za wysoką porażkę w fazie grupowej. Po bezbramkowym remisie zespół trenera Huberta Kasi okazał się lepszy w rzutach karnych.
Oprócz tradycyjnych pucharów dla najlepszych drużyn, organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Michał Stankiewicz (JKS), zaś najlepszym bramkarzem – Adam Fabiński (Oldboje JKS-u). Zawody sędziowali Łukasz Folta, Piotr Ziegelheim oraz Maciej Gumiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze