Reklama

Otwarcie hali połączone z memoriałowym turniejem [ZDJĘCIA]

13/01/2026 14:26

11 stycznia br. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu odbył się XXIX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Mariana Lotycza. Turniej uświetnił uroczyste otwarcie hali sportowo-widowiskowej po trwającej półtora roku modernizacji.


Autor: MŁ

W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli m.in.: poseł na Sejm RP Bartosz Romowicz, senator Mieczysław Golba – prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz, burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz, przewodniczący rady miasta Piotr Kozak, dyrektor MOSiR Robert Piwowar oraz były reprezentant Polski w piłki nożnej Artur Sobiech. Po części artystycznej oraz prezentacji jarosławskich drużyn sportowych, odbył się piłkarski pojedynek Miasto – Powiat. W obu zespołach wystąpili samorządowcy, których wspomogli także zaproszeni goście. W drużynie Urzędu Miasta Jarosławia zagrali znani z podkarpackich boisk: Andreja Prokić, Sebastien Thill oraz Maciej Domański, zaś z ekipie starostwa: Artur Sobiech, znany trener piłkarski Jacek Mikłasz oraz Karolina Skrzypek-Pindak, szkoląca obecnie jarosławskie futbolistki. Pojedynek zakończył się polubownym remisem 2:2 (oba gole dla zespołu powiatu zdobył J. Mikłasz, zaś dla miasta trafiali A. Prokić oraz S. Thill), z kolei w rzutach karnych lepsi okazali się przedstawiciele starostwa.

Reklama

Turniej Lotycza

Po części oficjalnej rozpoczął się memoriałowy turniej imieniem Mariana Lotycza. Poprzedziła go minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego niedawno Stanisława Rokosza, długoletniego działacza JKS-u. W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A komplet zwycięstw odniósł JKS Jarosław, który w pokonanym polu pozostawił m.in. swojego ligowego rywala z Wiązownicy (4:0). Ten ostatni zespół również uzyskał awans do półfinałów, wygrywając wysoko z Unią Nowa Sarzyna (6:1) oraz remisując ze Startem Pruchnik (1:1). W grupie B rywalizację znakomicie rozpoczęli oldboje JKS-u, w których szeregach wystąpili m.in.: bracia Arkadiusz i Grzegorz Baranowie, Maciej Saramak, Mariusz Orzechowski, Dariusz Pietryna czy Walerij Sokolenko. Legendy jarosławskiej piłki rozpoczęły zmagania od zwycięstw nad Sokołem Sieniawa (1:0) i Stalą Łańcut (2:1). W ostatnim spotkaniu grupowym jarosławianie przegrali 0:1 z Piastem Tuczempy, dzięki czemu obie drużyny znalazły się w fazie pucharowej.

Wiązownica zwycięska

W pierwszym półfinale JKS zmierzył się z Piastem. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Michał Stankiewicz, zaś do remisu przepięknym strzałem z połowy boiska doprowadził Patryk Strawa. O losach pojedynku zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali jarosławianie. W drugim spotkaniu półfinałowym IV-ligowa Wiązownica musiała sporo się napocić, by pokonać drużynę oldbojów JKS-u. Dwie bramki dla triumfatorów zdobył Arkadiusz Kasia, który z sześcioma trafieniami na koncie zapewnił sobie tytuł najlepszego strzelca turnieju. W meczu o 3. miejsce oldboje powetowali sobie półfinałowe niepowodzenie, pokonując 3:1 Piasta Tuczempy. Z kolei w finale Wiązownica zrewanżowała się JKS-owi Jarosław za wysoką porażkę w fazie grupowej. Po bezbramkowym remisie zespół trenera Huberta Kasi okazał się lepszy w rzutach karnych.

Reklama

Oprócz tradycyjnych pucharów dla najlepszych drużyn, organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Michał Stankiewicz (JKS), zaś najlepszym bramkarzem – Adam Fabiński (Oldboje JKS-u). Zawody sędziowali Łukasz Folta, Piotr Ziegelheim oraz Maciej Gumiński.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/01/2026 14:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama