Ulgi w podatkach i obniżka czynszu – to główne założenia przedstawionego w piątek, 20 marca, pakietu dla przedsiębiorców, mającego zminimalizować negatywne skutki pandemii.
O wprowadzeniu w Jarosławiu pakietu chroniącego lokalny biznes poinformował Waldemar Paluch. Powstałe w konsultacji z jarosławskimi przedsiębiorcami rozwiązania zakładają odroczenie terminu płatności opłat i podatków lokalnych, w tym od nieruchomości oraz od środków transportu o 3 miesiące lub rozłożenie ich na raty. W szczególnych sytuacjach[paywall] daniny te mogą zostać nawet całkowicie umorzone. – Obecny stan prawny nie pozwala na to, żeby zrobić to systemowo, dlatego każdy przedsiębiorca będzie musiał się do nas zgłosić z odpowiednim wnioskiem – zastrzega burmistrz. Pakiet osłonowy przewiduje też znaczną ulgę dla przedsiębiorców prowadzących swoją działalność w lokalach należących do miasta. Ci, którzy z powodu koronawirusa musieli zawiesić funkcjonowanie firmy, otrzymają aneks do umowy najmu i przez kolejne 3 miesiące ich czynsz wyniesie zaledwie złotówkę. Pracownicy zarządzającego miejskimi nieruchomościami Jarosławskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego od piątku kontaktują się z najemcami w tej sprawie. – Mam nadzieję, że proponowane działania zminimalizują koszty pandemii i przede wszystkim zapobiegną likwidacjom miejsc pracy – komentuje wprowadzenie pakietu W. Paluch.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze