Reklama

Pałac Czartoryskich w nowych rękach, utrzymanie póki co w starych

11/08/2019 13:12

Zaalarmowani przez zaniepokojonego czytelnika postanowiliśmy wrócić do sprawy pałacu Czartoryskich w Sieniawie. Zdjęcia nadesłane do redakcji nie pozostawiają złudzeń, obiekt niszczeje. Chcieliśmy sprawdzić, kto odpowiada za jego utrzymanie, a dowiedzieliśmy się, że pałac ma nowego właściciela.

Utrzymanie na mocy starej umowy

Jak udało nam się ustalić, utrzymanie kompleksu pałacowo-parkowego realizowane jest na podstawie umowy obowiązującej od opuszczenia obiektu przez poprzedniego dzierżawcę  jesienią ubiegłego roku. – Na tym etapie zespół pałacowo-parkowy w Sieniawie jest zabezpieczony i dozorowany na podstawie umowy zawartej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa z podmiotem, który wykonuje czynności dotyczące zarządzania nieruchomością, pełni całodobowy dozór i ponosi odpowiedzialność za zabezpieczenie budynków i wyposażenie obiektów – podaje W. Adamczyk. Niestety KOWR ogranicza do minimum swoje zaangażowanie w Sieniawie, stąd też obawy o stan nieruchomości wydają się całkiem uzasadnione. – Z uwagi na wyłączenie obiektu z eksploatacji wykonywane są w nim tylko niezbędne prace konserwacyjne i zabezpieczające. W bieżącym roku ogłoszono przetargi na uprzątnięcie wyłamanych podczas wichury drzew, wykonane zostały niezbędne zabiegi chemiczne i jest przygotowywany przetarg na pielęgnację trawników w parku – uzupełnia rzecznik. Wypada żywić nadzieję, że nowy właściciel pałacu Czartoryskich ma na niego jakiś pomysł. Jeśli nie, istnieje ryzyko, że kolejny fragment dziedzictwa kulturowego regionu przecieknie nam przez palce.


fot.Nadesłane przez Czytelnika
Fotografie nadesłane przez czytelnika sugerują, że pałac Czartoryskich przeżywa trudny okres.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2019-08-11 18:51:19

    Były przetargi na koszenie trawy przecięcie żywopłotu i usunięcie powalone drzew dawało się najniższa stawkę jaka była możliwa i nie było pieniędzy aby uporządkować teren 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ryszzzz - niezalogowany 2019-08-12 07:16:09

    Rzeczywiście rudera ...ludzie bez przesady! Czy wkoncu pan Ham* odsunie się od wladzy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama