Reklama

Parking przy „czwórce” to konieczność

Problem parkowania samochodów przed Szkołą Podstawową nr 4 w Przemyślu wymaga wreszcie rozwiązania. Rodzice najmłodszych uczniów, odprowadzający swoje pociechy do szkoły, systematycznie otrzymują mandaty za pozostawianie samochodów w niedozwolonym miejscu, a rozległy teren przed placówką wręcz idealnie nadaje się do tego, aby go zagospodarować i wyznaczyć kilkanaście miejsc parkingowych.

– Ten problem wraca jak bumerang przy okazji inauguracji kolejnych miesięcy nauki. Wielokrotnie próbowaliśmy go rozwiązać, ale na razie bez skutku. Raz nawet było bardzo blisko, bo złożyliśmy propozycję budowy parkingu na terenie należącym do szkoły w ramach budżetu obywatelskiego 2015 roku, ale zabrakło nam kilkanaście głosów – wyjaśniła dyrektor SP 4 Dorota Kotuła[paywall].

Z inicjatywą budowy parkingu wystąpiła niedawno grupa rodziców, która ma już dość płacenia mandatów nakładanych przez miejskich strażników. Z jednej strony słusznie, bo parkują w miejscu niedozwolonym, z drugiej jednak nie mają wyjścia, bo wiele maluchów z „zerówki” czy pierwszej klasy wymaga codziennego odprowadzenia do szatni i pomocy w przebraniu się.

Reklama


fot.Mariusz Godos
Za parkowanie w tym miejscu kierowcy, rodzice dzieci z SP 4, często płacą mandaty, ale nie mają wyjścia.

Interpelację w tej sprawie do prezydenta miasta złożył radny Prawa i Sprawiedliwości Maciej Kamiński. – Problem z parkowaniem w okolicach szkoły jest szczególnie uciążliwy dla rodziców odwożących i przywożących dzieci. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo dzieci, kierowców i wszystkich mieszkańców, podnoszę go po raz kolejny. Problemem jest też przejście dla pieszych w okolicach placówki, które jest niebezpieczne. Utworzenie parkingu na terenie szkoły byłoby korzystne dla wszystkich – uważa radny M. Kamiński. – Wjazd na parking można byłoby ulokować od ulicy Świętego Jana Nepomucena, gdzie jest brama wjazdowa, a droga do przyszłego parkingu jest utwardzona. Sam teren nie potrzebuje wiele środków inwestycyjnych, a liczba miejsc parkingowych czy postojowych byłaby wystarczająca, żeby rozwiązać tę kwestię  – dodał.

Reklama

– Spotykałam się z radnymi, komendantem Straży Miejskiej w Przemyślu Janem Geneją i przewodniczącym Zarządu Osiedla „Salezjańskie” Januszem Łukasiewiczem. Co istotne, parking byłby ogólnodostępny, zwłaszcza w niedziele, kiedy ludzie przyjeżdżają samochodami na msze święte do kościoła ojców Salezjanów – dodała.

Szanse są...

Z całą pewnością w inicjatywę musiałoby się włączyć miasto. – Kiedyś były już pomysły, aby na terenie szkoły powstał parking. Wówczas pojawił się problem z wycinką drzew, na którą nie zgodził się konserwator zabytków. Jeśli będzie na to zgoda, najprawdopodobniej nie będzie problemów z wybudowaniem tam parkingu. Teren jest wystarczający. Są ludzie, którzy mogą to zaprojektować, ale w taki sposób, by nowe rozwiązanie nie przeszkadzało w funkcjonowaniu szkoły i przystanku MZK. Pani dyrektor bardzo dobrze zarządza tą szkołą, potrafi pozyskiwać środki z zewnątrz. Szansa na to jest spora – wyjaśnił Artur Komorowski z Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ktosia ! - niezalogowany 2016-09-19 18:45:20

    To katolicka szkoła przy kościele ??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kierownica - niezalogowany 2016-09-19 20:16:19

    Parking jest - zrobiony 2-3 lata temu. Wystarczy otworzyć bramę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr - niezalogowany 2016-09-19 21:07:35

    widać że nie skończyłaś nawet podstawówki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama