Reklama

Partyzant, Kmiecie i Wesołe Pomidory z trofeami

29/08/2018 09:30

200 zawodników i 20 zespołów wzięło udział w 5. edycji Wakacyjnej Ligi Salezjańskiej. Turniej na boisku przy szkole salezjańskiej rozgrywany był w sierpniu. Finały odbyły się w sobotę, 25 sierpnia.

W kategorii wiekowej 2005 i młodsi zwyciężyli bezapelacyjnie Partyzanci Przemyśl, którzy wygrali wszystkie mecze. Na drugim miejscu uplasował się[paywall] UKS Orlik Przemyśl 2006, natomiast miejsce trzecie zajął Czuwaj Wiaro Przemyśl 2006. 
Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii uznano Brajana Sromka (UKS Orlik), najlepszym bramkarzem – Pawła Palkę (UKS Orlik), a najskuteczniejszym strzelcem był Norbert Barczak (Partyzanci).
W kategorii wiekowej 2003 i młodsi najlepsi okazali się zawodnicy  FC Kmiecie zdobywając komplet punktów. Na kolejnych miejscach podium uplasowali się: UKS Orlik Przemyśl 2006 i Salos Przemyśl.
W tej grupie Kuba Płoszczyński (Salos) został najlepszym zawodnikiem, Hubert Sienkiewicz (Kmiecie) – najlepszym bramkarzem, a Jakub Ciołek (Kmiecie) – najlepszym strzelcem.
W najstarszej grupie wiekowej (open) najlepszy okazał się zespół Wesołe Pomidory, który w finale po rzutach karnych pokonał Żółwie Greinplast. Natomiast w meczu o trzecie miejsce FC Kasztany pokonały 2:0 drużynę Skład Młodsi 2001.
Najlepszym strzelcem został Gracjan Stadnik (Kasztany), najlepszym zawodnikiem wybrano Michała Kamińskiego (Wesołe Pomidory), a najlepszym bramkarzem – Marcina Kaweckiego (Żółwie Greinplast).
Dopełnieniem rozgrywek był Turniej o Puchar Proboszcza, w którym spotkały się trzy drużyny: zwycięzca ligi Wesołe Pomidory, księża (z bp. Stanisławem Jamrozkiem w składzie) oraz samorządowcy. Mecze były rozgrywane w ulewnym momentami deszczu, w systemie każdy z każdym. Wesołe Pomidory, mimo rozegrania już meczy finałowych w lidze, wykazały się dobrą kondycją i umiejętnościami, pokonując księży 8:2 i samorządowców 4:1. Drugie miejsce zdobyli księża którzy pokonali samorządowców 7:1.
Patronat honorowy nad Wakacyjną Ligą Salezjańską sprawowali: bp Stanisław Jamrozek, marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, poseł Anna Schmidt-Rodziewicz i prezydent Przemyśla Robert Choma. Sędziami turnieju byli: Wojciech Kamiński, Wiesław Gardecki, Michał Kamiński, Łukasz Palki, Wojciech Duma, Sebastian Olszański, Mariusz Zamirski i Maciej Wolański. Koordynatorem turnieju był Maciej Kamiński.
Sponsorami turnieju byli: PWiK Przemyśl, PGM Przemyśl, Eurobus, MPEC Przemyśl, a także Piotr Pilch – członek zarządu województwa podkarpackiego, zastępcy prezydenta Przemyśla: Janusz Hamryszczak i Grzegorz Hayder oraz radni Przemyśla: Robert Bal, Stanisław Surma, Małgorzata Gazdowicz, Tomasz Kuźmiek, Daniel Dryniak, Maciej Kamiński i przewodniczący zarządu osiedla Salezjańskie Janusz Łukasiewicz.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama