W imponującym stylu i tempie rozwija się kariera zawodnika UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl, podopiecznego Dariusza Stańki, Patryka Kordka. Na trwających od 15 do 18 lutego br. Międzynarodowych Mistrzostwach Polski U-17 Patryk został wicemistrzem Polski w grze deblowej! Gratulujemy!
Ponad 70-tysięczny Lubin na Dolnym Śląsku przez cztery dni był badmintonową stolicą Polski. Od 15 do 19 lutego br. trwały tam seniorskie Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych, a dzień krócej Międzynarodowe Mistrzostwa Polski U-17 pod nazwą Polish Junior International U17. Zawody, będące jednym z ważniejszymi w kalendarzu Badminton Europe, czyli europejskiego związku badmintona z siedzibą w duńskim mieście Broendby.
Para Patryk Kordek – Łukasz Cimosz (Chojnik Jelenia Góra, trener Adam Słomka) to jeden z najbardziej perspektywicznych duetów w polskim badmintonie. Nie mieli łatwej drabinki, a szli jak burza. W I rundzie bez najmniejszych problemów uporali się z parą z Białorusi Igor Kaliniczenko/Wołodymir Rożkov, wygrywając 2:0 (21:18, 21:12). W II rundzie trafili na mocną polską parę Karol Budny/Szymon Maciąg. Stoczyli emocjonujący, trzysetowy pojedynek, wygrywając 2:1 (21:12, 19:21, 21:14). Ta wygrana dała im przepustkę do ćwierćfinału. Tam czekało na nich ogromne wyzwanie – rozstawiona za numerem 3 chorwacka para Luka Ban/Josip Meglić. W żadnym wypadku nie byli faworytem, a utarli nos faworyzowanemu duetowi z Bałkanów, ogrywając ich w wielkim stylu 2:0 (21:14, 21:18). W półfinale trafili na parę, z którą podczas wspomnianych zawodów w Tartu przegrali, czyli Jan Janostik/Tomas Svejda z Czech. Nie zważali na to, co już było, wyznając słuszną zasadę, że każdy mecz jest inny. To przyniosło piorunujący efekt. Dwa kapitalnie rozegrane sety i wygrane 21:14, 21:17 pozwoliły im awansować do wielkiego finału gry deblowej Międzynarodowych Mistrzostw Polski U-17. To dla tej pary już był największy sukces w sumie krótkiej wspólnej karierze, ale mogło być jeszcze lepiej.
W finale czekał na nich rozstawiony z „czwórką” rosyjski duet Georgij Karpow/Aleksander Nikulin. Duet, który także przeszedł przez imprezę niczym huragan. Do stanu po 14 w obu setach trwała bardzo wyrównana walka. Potem jednak w każdym z nich do gry włączał się jeden z najlepszych juniorów w Europie G. Karpow, który niemal w pojedynkę dawał Rosjanom wygrane w obu setach. Przemysko-jeleniogórski debel został wicemistrzem Polski!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo, Patryku! Medyka jest z Ciebie dumna:-)
Brawo, Patryku! Medyka jest z Ciebie dumna:-)