Reklama

Patryk Kordek deblowym wicemistrzem Polski!

W imponującym stylu i tempie rozwija się kariera zawodnika UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl, podopiecznego Dariusza Stańki, Patryka Kordka. Na trwających od 15 do 18 lutego br. Międzynarodowych Mistrzostwach Polski U-17 Patryk został wicemistrzem Polski w grze deblowej! Gratulujemy!

Ponad 70-tysięczny Lubin na Dolnym Śląsku przez cztery dni był badmintonową stolicą Polski. Od 15 do 19 lutego br. trwały tam seniorskie Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych, a dzień krócej Międzynarodowe Mistrzostwa Polski U-17 pod nazwą Polish Junior International U17. Zawody, będące jednym z ważniejszymi w kalendarzu Badminton Europe, czyli europejskiego związku badmintona z siedzibą w duńskim mieście Broendby.
Para Patryk Kordek – Łukasz Cimosz (Chojnik Jelenia Góra, trener Adam Słomka) to jeden z najbardziej perspektywicznych duetów w polskim badmintonie. Nie mieli łatwej drabinki, a szli jak burza. W I rundzie bez najmniejszych problemów uporali się z parą z Białorusi Igor Kaliniczenko/Wołodymir Rożkov, wygrywając 2:0 (21:18, 21:12). W II rundzie trafili na mocną polską parę Karol Budny/Szymon Maciąg. Stoczyli emocjonujący, trzysetowy pojedynek, wygrywając 2:1 (21:12, 19:21, 21:14). Ta wygrana dała im przepustkę do ćwierćfinału. Tam czekało na nich ogromne wyzwanie – rozstawiona za numerem 3 chorwacka para Luka Ban/Josip Meglić. W żadnym wypadku nie byli faworytem, a utarli nos faworyzowanemu duetowi z Bałkanów, ogrywając ich w wielkim stylu 2:0 (21:14, 21:18). W półfinale trafili na parę, z którą podczas wspomnianych zawodów w Tartu przegrali, czyli Jan Janostik/Tomas Svejda z Czech. Nie zważali na to, co już było, wyznając słuszną zasadę, że każdy mecz jest inny. To przyniosło piorunujący efekt. Dwa kapitalnie rozegrane sety i wygrane 21:14, 21:17 pozwoliły im awansować do wielkiego finału gry deblowej Międzynarodowych Mistrzostw Polski U-17. To dla tej pary już był największy sukces w sumie krótkiej wspólnej karierze, ale mogło być jeszcze lepiej.

W finale czekał na nich rozstawiony z „czwórką” rosyjski duet Georgij Karpow/Aleksander Nikulin. Duet, który także przeszedł przez imprezę niczym huragan. Do stanu po 14 w obu setach trwała bardzo wyrównana walka. Potem jednak w każdym z nich do gry włączał się jeden z najlepszych juniorów w Europie G. Karpow, który niemal w pojedynkę dawał Rosjanom wygrane w obu setach. Przemysko-jeleniogórski debel został wicemistrzem Polski!


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2017-02-19 19:21:24

    Brawo, Patryku! Medyka jest z Ciebie dumna:-)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama