Trwający od 6 do 8 stycznia br. Grand Prix Polski „Carpatia Bad” był bez wątpienia jedną z największych sportowych imprez w Przemyślu. Zgromadził na starcie wszystkich najlepszych badmintonistów z naszego kraju w kategorii młodzików młodszych (U-13) i juniorów młodszych (U-17). W tym doborowym towarzystwie znakomicie zaprezentował się zawodnik UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl Patryk Kordek, który w singlu mężczyzn zajął 3. miejsce.
Przemyska impreza była tzw. turniejem dedykowanym, miała status „gold”, czyli najwyższą spośród wszystkich turniejów klasyfikacyjnych w badmintonie w naszym kraju. „Goldów” w Polsce są dwa w ciągu roku. Jeden w Warszawie, drugi w Przemyślu. W obu kategoriach wiekowych na ośmiu profesjonalnych matach, udostępnionych przez firmę Yonex, rozgrywane były mecze w grach pojedynczych, podwójnych i mieszanych dziewcząt i chłopców. Dziesiątki pojedynków przez kilka godzin dziennie non stop.Tak jak w lekkoatletyce wśród wielu konkurencji wisienką na torcie jest bieg na 100 m, tak w badmintonie największym prestiżem cieszy się singiel mężczyzn. I właśnie w grze pojedynczej w kategorii U-17 znakomicie zaprezentował się zawodnik UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl Patryk Kordek. W grupie eliminacyjnej, złożonej z trzech badmintonistów, wygrał wszystko jak chciał i awansował do grupy, która rywalizowała o miejsca 1. – 4. W tej fazie wygrał jeden mecz, dwa przegrywając. Zajął ostatecznie 3. miejsce i to jest kapitalny wynik. Warto dodać, że jako jedyny urwał seta zwycięzcy całego turnieju, czyli Konradowi Kobylnikowi z Technika Głubczyce. Był najlepszy spośród startujących 16-latków w tej kategorii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo Patryk , wielki sukces gratulacje !!!
Medyka jest dumna z Kordka Patryka!!!!
Brawo Patryk , wielki sukces gratulacje !!!