Reklama

Piast postawił się Koronie. Polonia z charakterem, Orzeł (prawie) z prolongatą bytu

29 i 30 maja br. piłkarze IV ligi podkarpackiej rozegrali kolejną serię mistrzowskich spotkań.

Szampany w Rzeszowie już się chłodziły. Bo po porażce Karpat w Krośnie z Izolatorem (mecz odbył się godzinę wcześniej), wygrana Korony u siebie z Piastem Tuczempy oznaczała awans – na cztery kolejki przed końcem sezonu – rzeszowian do III ligi. Ale świętowanie trzeba było odłożyć, bo zespół Marka Strawy postawił się liderowi i urwał mu dwa punkty.
Także remisem 2:2 (1:1) zakończył się mecz JKS Jarosław, który rywalizował w Wiśniowej z Wisłokiem. Bramki dla jarosławian byli Maciej Saramak i Maksymilina Szakiel.
W tzw. grupie spadkowej może podobać się postawa Polonii Przemyśl. Nikomu – jeśli nie liczyć pojedynku ze Startem w Pruchniku – nie odpuszcza i nie rozdaje punktów za darmo. A mogłaby, bo w tabeli nic jej nie grozi. Tym razem łatwo z ekipą Piotra Ciska nie mieli broniący się przed spadkiem piłkarze Czarnych 1910 Jasło. Zremisowali 2:2 (2:1), a bramki dla Polonia zdobyli Piotr Kuźniar i Kamil Janas.
Podobać się w minionej kolejce mogła też postawa Startu Pruchnik. Zespół grającego trenera Macieja Mikłasza walczył do końca i uratował remis w starciu z wzmocnionymi (piłkarzami z pierwszego zespołu) rezerwami III-ligowej Stali Stalowa Wola. Finalny wynik to 2:2 (0:2). Gole zdobyli Dawid Bochnak i Kacper Rabczak.
Kolejny triumf na swoim koncie zapisał przeworski Orzeł. Minimalnie, po „złotej” bramce Huberta Bednarza, pokonał Legion Pilzno i raczej na pewno w przyszłym sezonie zagra w IV lidze podkarpackiej.

 

Reklama

 

 

Korona Rzeszów – Piast Tuczempy 2:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Jędryas 6. min, 1:1 Buczkowski 30. min, 2:1 Przybyło 43. min, 2:2 Kocój 81. min (samobójcza).
Korona: Pawlus – Karwacki, Konefał, Kocój, Padiasek – Maślany (66. Bober), Kantor, Skiba (80. Sywyj, 87. Szary), Przybyło, Halat (55. Tłuczek) – Jędryas (60. Piątek).
Piast: Szularz – Wielgosz, Sobol, Demski (55. Czub), Pelc – Sas (77. Benc), Wota – Buczkowski, Kloc, Pasaj – Wiącek (55. Tyrawski).
Sędziował: Wojciech Kolbusz (Jasło). Żółte kartki: Padiasek, Kantor, Jędryas, Kocój, Maślany, Sywyj oraz Wielgosz, Kloc i Tyrawski. Widzów: 100.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama