Reklama

Piękny jubileusz przeworskiego MOSiR-u [ZDJĘCIA]


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku to jedna z najaktywniejszych, a kto wie, czy nie najaktywniejsza tego typu instytucja w naszym regionie. Mnogość i różnorodność propozycji, regularność i systematyczność organizacji sprawiają, że dzieci i młodzież garną się tam do uprawiania sportu. Kilkanaście dni temu ośrodek, którym kieruje Grzegorz Łuczyk, obchodził piękny jubileusz 50-lecia istnienia.


Impreza jubileuszowa odbyła się na scenie plenerowej zajazdu „Pastewnik”. Miejsce nie było przypadkowe – dokładnie pół wieku temu MOSiR Przeworsk, którego dyrektorem był wówczas Andrzej Mirkiewicz rozpoczął budowę skansenu „Pastewnik”, realizując tzw. ,,Przeworski Zamysł" autorstwa architekta Stanisława Żuka.

Spotkanie w potkanie w „Pastewniku” było doskonałą okazją do wspomnień, refleksji oraz przypomnienia osiągnięć i bogatego dorobku jednostki. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego Krzysztof Kłak i Wiktor Koba, przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Katarzyna Balawender czy władze Przeworska na czele z burmistrzem Leszkiem Kisielem. Nie zabrakło zarządzających ośrodkiem, byłych i obecnych pracowników MOSiR-u oraz przedstawicieli przeworskich klubów sportowych.

Reklama

Podziękowania

Uroczystość rozpoczęła się od kilku słów dyrektora MOSiR-u G. Łuczyka, byłego znakomitego piłkarza nożnego, który przedstawił historię ośrodka, jego dorobek oraz rozwój infrastruktury sportowej na przestrzeni 50 lat działalności. Wojewoda T. Kubas-Hul i burmistrz L. Kisiel wręczyli następnie byłym i obecnym pracownikom pamiątkowe podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju sportu w mieście nad Mleczką.

Wyjątkowe podziękowania – pamiątkowe grawertony dyrektor MOSiR-u przekazał również przedstawicielom firm i osobom, które od lat wspierają wydarzenia organizowane przez nasz ośrodek.

Reklama

Część artystyczną wypełniły występy grupy MOSiR Fitness oraz utalentowanych wicemistrzyń Polski w akrobatyce sportowej: Laury Szawan, Emilii Guni i Blanki Dębosz.

Na zakończenie tego popołudnia pełnego wzruszeń, emocji i wspomnień goście mogli obejrzeć jubileuszową wystawę „Pół wieku w sporcie”, prezentującą najważniejsze momenty z działalności MOSiR.

Co robi przeworski MOSiR?

Instytucja ta jest organizatorem lub współorganizatorem wielu wydarzeń sportowo- rekreacyjnych, które są na stałe wpisane w coroczny kalendarz imprez w Przeworsku.

Reklama

Do najważniejszych należą m.in.: cykl imprez dla dzieci „Ferie z MOSiR-em”, rozgrywki Przeworskiej Ligi Halowej MAAW Sport, Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Przeworska, Memoriał Witolda Rolskiego w tenisie stołowym, rozgrywki Przeworskiej Ligi Tenisa Ziemnego, Wiosenny Rajd Rowerowy, akcja „Przeworsk Biega”, cykl imprez „Sportowe Dni Przeworska”, Jesienny Rajd Rowerowy, Turniej Szachowy „Niepodległość” czy Przeworskie Mikołajki.

Sekcja lekkoatletyczna to oferta regularnych urozmaiconych treningów, prowadzonych na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Budowlanych. Treningi prowadzi doświadczona trenerka Agnieszka Leśnicka, znana m.in. z sukcesów w biegach na orientację. Stadion powstał w miejscu istniejącego boiska piłkarskiego w ramach inwestycji przeprowadzonej przez miasto Przeworsk pod nazwą „Przebudowa boiska sportowego przy ul. Budowlanych, obejmująca budowę kompleksu lekkoatletycznego”. Inwestycja rozpoczęła się 25 października 2021 r. Roboty objęły m.in.: budowę 4-torowej bieżni 400-metrowej do biegów średnich i 6-torowej do biegów krótkich (100 m – 110 m ppł), skoczni do skoku w dal i trójskoku, skoczni do skoku wzwyż i strefy do pchnięcia kulą. Dodatkowo przeprowadzono prace związane z montażem automatycznego nawadniania płyty boiska piłkarskiego, wykonano oświetlenie boiska i bieżni lekkoatletycznej. Stadion 6 grudnia 2022 r. otrzymał świadectwo PZLA zgodnie z wymaganiami World Athletics i PZLA, a oddany do użytku został 9 stycznia 2023 r.

Reklama

Stadion to część składowa wspaniałej przestrzeni do sportu i rekreacji, którą przeowrski MOSiR dysponuje i zarządza także. To ośrodek  oddany do użytku 9 listopada 2014 r. w ramach realizacji projektu „Rewitalizacja Terenów Poprzemysłowych – Budowa Ośrodka Rekreacyjno-Turystyczno-Sportowego przy ul. Budowlanych w Przeworsku”. Inwestycja obejmowała rewitalizację zdegradowanego, 5-hektarowego obszaru poprzemysłowego po Cukrowni Przeworsk. Powstały tam m.in.: dwa place zabaw, ścieżki rowerowe i ciągi piesze, skatepark, siłownia plenerowa, stoły do tenisa stołowego, budynek ośrodka, pełniący funkcję administracyjną i noclegową. 13 lipca 2019 r. otwarte zostały kolejne obiekty i urządzenia: boisko do siatkówki plażowej, boisko do streetballa i siłownia plenerowa street workout.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/07/2025 07:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama