Reklama

Pielgrzymi wsparli duchowo osoby uzależnione [ZDJĘCIA]

09/05/2016 11:02

Około 100 rowerzystów wzięło udział w rajdzie do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Celem ich pielgrzymki była modlitwa za ludzi uzależnionych od wszelkich nałogów.

Tegoroczna, szósta już rowerowa pielgrzymka im. Jana Pawła II odbyła się 1 maja. Miłośnicy dwóch kółek spotkali się o g. 9 obok bazyliki pw. Ducha Świętego, gdzie otrzymali błogosławieństwo. Instruktażu, przed wyruszeniem w trasę, udzielił im prezes PKTR Leliwa Tomasz Nalepa oraz funkcjonariusz RD KPP w Przeworsku Ireneusz Kucab. W drogę do Jodłówki wyruszyło ok. 100 osób, w tym dzieci, dlatego tempo rajdu zostało dostosowane do wszystkich uczestników. Cykliści zatrzymali się na odpoczynek w Zarzeczu, gdzie[paywall] mieli możliwość zwiedzenia Muzeum im. Dzieduszyckich oraz Muzeum Witosówka, które jest zorganizowane przy ZS Rolniczych. Po krótkiej lekcji muzealnej wyruszyli w dalszą drogę. Po dotarciu do Jodłówki w kościele wyświetlona została prezentacja multimedialna związana z kultem tego miejsca, następnie pielgrzymi wzięli udział we mszy św., gdzie modlili się o osoby uzależnione.

– W tegorocznej pielgrzymce zależało nam nie tylko na propagowaniu zdrowego trybu życia. Liczna grupa cyklistów swoją obecnością i modlitwą chciała okazać duchowe wsparcie osobom uzależnionym, nie tylko od najstarszych używek, jak alkohol, papierosy, czy narkotyki. W dzisiejszych czasach ludzie uzależnieni są między innymi od jedzenia, internetu, gier komputerowych, hazardu. Przy uzależnieniach ważne jest również wsparcie dla członków rodziny takiej osoby – mówi Tomasz Nalepa, prezes PKTR „Leliwa”, które było organizatorem Rajdu-Jodłówka.

W drodze powrotnej pielgrzymi zatrzymali się ponownie w Zarzeczu, aby przed pomnikiem św. Jana Pawła II złożyć kwiaty. Zakończenie blisko 60-kilometrowej trasy miało miejsce przed klasztorem oo. Bernardynów w Przeworsku, gdzie najmłodsi uczestnicy otrzymali nagrody – akcesoria do rowerów ufundowane przez burmistrza miasta Przeworska.

Reklama

Organizatorzy pielgrzymki pragną podziękować osobom, które zadbały o bezpieczeństwo na drodze: funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku i Jarosławiu, ratownikom z Centrum Ratownictwa Medycznego w Jarosławiu oraz strażakom OSP z Zarzecza, a także firmie Budinstel z Przeworska za użyczenia samochodu do zabezpieczenia technicznego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama