Około 100 rowerzystów wzięło udział w rajdzie do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Celem ich pielgrzymki była modlitwa za ludzi uzależnionych od wszelkich nałogów.
Tegoroczna, szósta już rowerowa pielgrzymka im. Jana Pawła II odbyła się 1 maja. Miłośnicy dwóch kółek spotkali się o g. 9 obok bazyliki pw. Ducha Świętego, gdzie otrzymali błogosławieństwo. Instruktażu, przed wyruszeniem w trasę, udzielił im prezes PKTR Leliwa Tomasz Nalepa oraz funkcjonariusz RD KPP w Przeworsku Ireneusz Kucab. W drogę do Jodłówki wyruszyło ok. 100 osób, w tym dzieci, dlatego tempo rajdu zostało dostosowane do wszystkich uczestników. Cykliści zatrzymali się na odpoczynek w Zarzeczu, gdzie[paywall] mieli możliwość zwiedzenia Muzeum im. Dzieduszyckich oraz Muzeum Witosówka, które jest zorganizowane przy ZS Rolniczych. Po krótkiej lekcji muzealnej wyruszyli w dalszą drogę. Po dotarciu do Jodłówki w kościele wyświetlona została prezentacja multimedialna związana z kultem tego miejsca, następnie pielgrzymi wzięli udział we mszy św., gdzie modlili się o osoby uzależnione.– W tegorocznej pielgrzymce zależało nam nie tylko na propagowaniu zdrowego trybu życia. Liczna grupa cyklistów swoją obecnością i modlitwą chciała okazać duchowe wsparcie osobom uzależnionym, nie tylko od najstarszych używek, jak alkohol, papierosy, czy narkotyki. W dzisiejszych czasach ludzie uzależnieni są między innymi od jedzenia, internetu, gier komputerowych, hazardu. Przy uzależnieniach ważne jest również wsparcie dla członków rodziny takiej osoby – mówi Tomasz Nalepa, prezes PKTR „Leliwa”, które było organizatorem Rajdu-Jodłówka.
W drodze powrotnej pielgrzymi zatrzymali się ponownie w Zarzeczu, aby przed pomnikiem św. Jana Pawła II złożyć kwiaty. Zakończenie blisko 60-kilometrowej trasy miało miejsce przed klasztorem oo. Bernardynów w Przeworsku, gdzie najmłodsi uczestnicy otrzymali nagrody – akcesoria do rowerów ufundowane przez burmistrza miasta Przeworska.
Organizatorzy pielgrzymki pragną podziękować osobom, które zadbały o bezpieczeństwo na drodze: funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku i Jarosławiu, ratownikom z Centrum Ratownictwa Medycznego w Jarosławiu oraz strażakom OSP z Zarzecza, a także firmie Budinstel z Przeworska za użyczenia samochodu do zabezpieczenia technicznego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze