Reklama

Pierwsze medyczne stypendia stały się faktem

12/11/2021 09:54

W maju br. pisaliśmy o tym, że powiat przeworski chce powalczyć o przypływ nowych lekarzy do swojego SP ZOZ i oferuje stypendia studentom medycyny w zamian za deklarację podjęcia pierwszej pracy w tutejszym szpitalu. Dziś możemy napisać o sukcesie tego innowacyjnego pomysłu. Właśnie podpisano pierwsze umowy.

O tym, że polska służba zdrowia boryka się problemami braku kadry medycznej, wiadomo nie od dziś. Problem jest o tyle palący, że lekarze się starzeją, jest ich coraz mniej, a nowi chętniej wybierają duże ośrodki, gdzie mogą lepiej zarobić i korzystać z zalet dużych miast. W przeworskim starostwie, jak już pisaliśmy przed kilkoma miesiącami[paywall], problem postanowiono rozwiązać u podstaw, „polując” na lekarzy już na studiach i zachęcając ich do podjęcia pracy w przeworskiej placówce programem atrakcyjnych stypendiów. Wówczas tak naprawdę pewności co do skuteczności tego rozwiązania nie miał nikt, wszak program był unikatowy w skali województwa. Dziś możemy powiedzieć, że inicjatywa zakończyła się sukcesem, nawet jeśli chętnych na stypendium już więcej nie będzie.

2 listopada podpisano bowiem dwie pierwsze umowy o przyznaniu stypendiów ze studentami kierunku lekarskiego, którzy swoją przyszłość zawodową planują związać z SP ZOZ w Przeworsku. Dwójka studentów przez najbliższe lata przez 9 miesięcy w roku akademickim będzie otrzymywała po 2000 zł miesięcznie. Już ten fakt należy uznać za spore osiągnięcie, ale przedstawiciele starostwa zapewniają, że nabór będzie kontynuowany.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości