Reklama

Pierwsze święto plonów w gminie Przemyśl [GALERIA]

28/08/2017 15:00

W niedzielę, 27 sierpnia, na stadionie w Krównikach gmina Przemyśl świętowała pierwsze dożynki na szczeblu gminnym. – Choć trudno w to uwierzyć, ale takie są fakty – powiedział na początku imprezy wiceprzewodniczący rady gminy Przemyśl Marek Wasiewicz.

– Dożynki to czas, który jest zwieńczeniem ciężkiej pracy rolnika. To takie bardzo polskie święto, wynikające z głębokiej, chrześcijańskiej tradycji narodu polskiego – powiedział wójt Andrzej Huk.

Zgodnie z tradycją, podczas dożynek sołectwa prezentowały piękne, misternie przygotowane wieńce. – Jest w nich ukryta bardzo głęboka symbolika ciężkiej pracy rolnika oraz całego polskiego rolnictwa, jak i rolnictwa na całym świecie. W tych wieńcach są zboża różnego typu, są one pięknie ukwiecone, w niektórych są owoce i warzywa, w większości nawiązują do religijności narodu polskiego – powiedział. – Wieniec złożony z tych produktów stanowi pewne piękno. Tak jest też z nami jako społeczeństwem: każdy z nas indywidualnie może niewiele znaczy, ale bez siebie nie znaczylibyśmy nic – dodał.

Reklama

W uroczystości wzięli udział m.in. poseł Andrzej Matusiewicz i wicewojewoda podkarpacki Piotr Pilch, a list z życzeniami przesłał marszałek sejmu Marek Kuchciński.

Starostami dożynek byli: Maria i Stanisław Szewczykowie. Razem prowadzą niewielkie gospodarstwo. Ponadto pan Stanisław od 27 lat jest sołtysem Krównik oraz radnym kilku kadencji (także obecnej), w 2009 r. zdobył tytuł Sołtysa Roku Województwa Podkarpackiego.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama