Reklama

Pierwszy dzień składania wniosków 500+ w regionie

10/04/2016 16:06

Przyjmowanie wniosków w ramach programu „Rodzina 500 plus” przebiega w powiecie jarosławskim bezproblemowo. Podobnie w powiatach przeworskim i lubaczowskim.

W piątek, pierwszego dnia składania dokumentów, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu wpłynęło 220 wniosków. W Pruchniku było ich 60.

W Jarosławiu połowa wniosków wpłynęła drogą elektroniczną. Resztę złożono osobiście. – Bez żadnych zakłóceń. Wszystko odbywa się spokojnie – informuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruchniku.

Wnioski są[paywall] tam przyjmowane wyłącznie w ośrodku i tam udzielane są informacje. W Jarosławiu można wybrać dokumenty w ratuszu, Miejskim Ośrodku Kultury, Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, Bibliotece Miejskiej oraz w szkołach. Wypełnione można złożyć w MOPS, ratuszu lub MOK. W piątek około g. 11 w ratuszu nie było nikogo. Dyżurowały tylko dwie pracownice MOPS, gotowe pomóc w wypełnieniu wniosku.

– Do tej pory przyjęłyśmy 10 wypełnionych wniosków. Większość zainteresowanych wybierała dokumenty z zamiarem wypełnienia ich w domu. Najwięcej osób zgłasza się w siedzibie ośrodka. Wychodzą z założenia, że taka forma jest najlepsza, choć nie ma to znaczenia – wyjaśniała dyżurująca w ratuszu Małgorzata Zatwardnicka. 

Reklama

Sprawnie i szybko

W Lubaczowie składanie wniosków o świadczenie również przebiegało bezproblemowo. Jak się dowiedzieliśmy od kierownik Sekcji Świadczeń Rodzinnych w lubaczowskim MOPS Ireny Mazurek-Huk, od 1998 roku do dzisiaj urodziło się w mieście 2400 dzieci. Rodzice około 1000 z nich będą uprawnieni do pobierania świadczenia. Na razie zarejestrowanych zostało około 700 zgłoszeń. Większość dotyczy rodziców dzieci, które są już zakwalifikowane do innych świadczeń chorobowych i socjalnych. W ich przypadku rejestracja przebiega szybciej, ponieważ urząd już posiada ich dane. Co do rejestracji pozostałych chętnych, lubaczowski MOPS ustalił harmonogram przyjęć wniosków, wprowadzając podział alfabetyczny, który zakłada, że osoby o nazwisku rozpoczynającym się na określoną literę alfabetu będą mogły złożyć dokument w określonym dniu tygodnia. Aby petenci mieli łatwiejszy dostęp do urzędu i szansę na sprawną i w miarę szybką obsługę, wprowadzono też wcześniejsze zapisy.

193 wnioski pierwszego dnia

W przeworskim MOPS wydłużono czas pracy placówki. W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki można składać wnioski w godzinach 7 – 16, zaś środy w godzinach 7 – 18. Zatrudniono w tym celu dodatkowo dwie osoby. Przyjmowaniem dokumentów zajmuje się pięciu pracowników. 1 kwietnia złożono 193 wnioski, w  tym 35 drogą elektroniczną.
Erka, BC, MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości