Reklama

„Piętnastka” w pięknej wielkanocnej akcji dla żołnierzy


Z inicjatywy podpułkownika rezerwy Zbigniewa Zająca, który w przemyskich jednostkach służył aż 21 lat, po raz drugi zorganizowana została akcja pod hasłem „Kartka dla Żołnierzy”. Panu Zbigniewowi, który obecnie mieszka w Krakowie, udało się zachęcić kilkanaście szkół czy placówek oświatowych z całej Polski do wzięcia w niej udziału, w tym także tych z Przemyśla. W tym gronie była m.in. Szkoła Podstawowa nr 15 im. Adama Mickiewicza.


Ppłk Z. Zając żołnierzem zawodowym był przez 37 lat. W Przemyślu służył w 14. Pułku Zmechanizowanym czy Polsko-Ukraińskim Batalionie Sił Pokojowych. Współpracuje z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie. To oni pomagają mu w organizacji akcji, której celem jest przygotowanie jak największej liczby kartek z życzeniami przed świętami wielkanocnymi dla żołnierzy, którzy ten wyjątkowy czas spędzą poza domem.

Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie jest jednostką wojskową podległą Ministerstwu Obrony Narodowej, która powstała w 2014 r. Pełni funkcję ośrodka, w którym weterani z wojskowych misji oraz rodziny żołnierzy i pracowników wojska poległych podczas tych działań uzyskują pomoc, poradę oraz korzystają z konsultacji prawnych i psychologicznych. Centrum działa także na rzecz integracji środowiska weteranów wokół wspólnie realizowanych przedsięwzięć i podejmowanych inicjatyw...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 73% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/04/2026 11:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama