Z inicjatywy podpułkownika rezerwy Zbigniewa Zająca, który w przemyskich jednostkach służył aż 21 lat, po raz drugi zorganizowana została akcja pod hasłem „Kartka dla Żołnierzy”. Panu Zbigniewowi, który obecnie mieszka w Krakowie, udało się zachęcić kilkanaście szkół czy placówek oświatowych z całej Polski do wzięcia w niej udziału, w tym także tych z Przemyśla. W tym gronie była m.in. Szkoła Podstawowa nr 15 im. Adama Mickiewicza.
Ppłk Z. Zając żołnierzem zawodowym był przez 37 lat. W Przemyślu służył w 14. Pułku Zmechanizowanym czy Polsko-Ukraińskim Batalionie Sił Pokojowych. Współpracuje z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie. To oni pomagają mu w organizacji akcji, której celem jest przygotowanie jak największej liczby kartek z życzeniami przed świętami wielkanocnymi dla żołnierzy, którzy ten wyjątkowy czas spędzą poza domem.
Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie jest jednostką wojskową podległą Ministerstwu Obrony Narodowej, która powstała w 2014 r. Pełni funkcję ośrodka, w którym weterani z wojskowych misji oraz rodziny żołnierzy i pracowników wojska poległych podczas tych działań uzyskują pomoc, poradę oraz korzystają z konsultacji prawnych i psychologicznych. Centrum działa także na rzecz integracji środowiska weteranów wokół wspólnie realizowanych przedsięwzięć i podejmowanych inicjatyw...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 73% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze