Reklama

Pigułka "dzień po" dostępna w aptekach bez recepty dla osób powyżej 15 r. ż.

16 kwietnia weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia.

Decyzją Komisji Europejskiej pigułka "dzień po" od 16 kwietnia br. dostępna jest w Polsce bez recepty. 

Hormonalne środki antykoncepcyjne przeznaczone są do stosowania w przypadkach awaryjnych,  gdy stosowana antykoncepcja zawiodła. Wydawane będą bez recepty osobom, które ukończyły 15 rok życia. W myśl nowych przepisów osoba kupująca będzie musiała udokumentować swój wiek, przedstawiając legitymację szkolną, kartę biblioteczną, paszport, inny dokument potwierdzający jej wiek lub zaświadczenie od rodziców. Jeśli tego nie wykaże, farmaceuta może odmówić wydania leku. 

Tabletki tej nie powinny przyjmować kobiety podejrzewające, że są w ciąży.  Aptekarze apelowali do premier Ewy Kopacz i ministra zdrowia, by pigułka zawierająca octan uliprystalu była wydawana tylko na receptę.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    polak - niezalogowany 2015-04-19 20:12:49

    Lepiej zainwestować w gumę lub w pigułkę niż płacić alimenty.Po co płodzić dzieci , jak później i tak będą musiały wyjechać z tego kraju i kontakt się urwie. Dopuszczenie tej tabletki, jest jedną z najlepszych decyzji.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama