27-latka miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi jej nawet do 5 lat więzienia.
9 kwietnia przed północą dyżurny tarnobrzeskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Wyszyńskiego pijana matka pozostawiła niespełna 2-letnią córeczkę bez opieki.
Policjanci na miejscu zastali 27-letnią kobnietę, jej dziecko, a także 37-letniego mężczyznę, który przyszedł w odwiedziny. Od kobiety czuć było silną woń alkoholu. Okazało się, że ma 1,78 promila alkoholu w organizmie, a jej znajomy 1,46 promila. Wspólnie pili alkohol.
Malutka dziewczynka została przewieziona do domu dziecka, a kobietę zabrano do izby zatrzymań na wytrzeźwienie. Nieodpowiedzialna matka, narażając swoje dziecko na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, w świetle obowiązujących przepisów podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze