Reklama

Pijaństwo, załatwiające się psy i dzieci. Wszystko na placu zabaw

17/08/2016 18:24

– Mamy całodobowy plac zabaw. Cykl wykorzystania tego miejsca wygląda tak, że najpierw bawią się dzieci, potem wkracza młodzież, oni już niekoniecznie się bawią. Po nich, wieczorem, przychodzą smakosze. Ci potrafią balować do wczesnego ranka. Kolejny dzień zaczyna się od spacerów z psami. Po nich znowu wkraczają dzieci. I tak każdego dnia.

– Czasem pogoda wprowadza drobne zmiany, ale potem wszystko wraca do „normy” i cykl całodobowego placu zabaw jest kontynuowany – relacjonuje mężczyzna mieszkający w pobliżu placu zabaw na osiedlu Kopernika w Jarosławiu. – Urzędujący nocami nie dają spać. Dość częste interwencje policji niewiele dają – dodaje inny.

– Ze stołu do ping-ponga robią sobie bufet. Łamią ławki, huśtawki. Często zostawiają po sobie pobojowisko. Miasto co najwyżej uprzątnie i poprawi sprzęt. Jakby nikogo nie interesowało, że w miejscu, gdzie swoje potrzeby załatwiają psy, a zdarza się, że wcześniej to samo robili raczący się alkoholem, bawią się dzieci[paywall] – opowiadają.

Mieszkańcy, którym taki sposób wykorzystania placu zabaw nie odpowiada, interweniowali u radnych, jednak – jak mówią – nie przyniosło to większego rezultatu. Uważają, że ogrodzenie placu i zamontowanie przynajmniej jednej kamery monitoringu doprowadziłoby do tego, że miejsce byłoby wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem.

– W planach jest modernizacja. Mogliby pomyśleć o zabezpieczeniu placu – uważają. 

Reklama

Co na to ratusz?

Teren nazywany przez mieszkańców placem zabaw obejmuje, oprócz właściwego placu, boisko sportowe. Oba obiekty będą faktycznie modernizowane i to już niedługo. W połowie października prace mają być zakończone. Ich wartość wyniesie ponad 300 tys. zł.

Zaplanowane jest ogrodzenie całości. Z tym, że plac zabaw zostanie oddzielony płotem o wysokości 1 metra. Przeznaczone do piłki nożnej i tenisa boisko będzie miało zacznie wyższe ogrodzenie. Urzędnicy ratusza zaznaczają, że zarówno boisko, jak i plac zabaw są ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców miasta. O monitoringu na razie nikt nie wspomina. – Możliwe, że samo ogrodzenie przynajmniej zredukuje bywalców, którzy odwiedzają to miejsce niekoniecznie w celach, dla których powstało – uważają interweniujący. 

Reklama

Modernizacja obejmie montaż urządzeń sportowo-rekreacyjnych, m.in. pojawi się ławka do ćwiczeń mięśni ud, sztanga w leżeniu, urządzenie do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej, urządzenie do ćwiczeń mięśni brzucha. Plac zostanie wyłożony bezpiecznymi kolorowymi nawierzchniami, zostaną posadzone drzewka, na boisku będzie sztuczna trawa, będą też nowe ławki i kosze.

Mieszkający w pobliżu jak na razie całodobowego placu muszą poczekać na wykonanie modernizacji, a jeśli ogrodzenie nie pomoże, to ponowić interwencje w ratuszu. Praktyka pokazuje, że monitoring ma duży wpływ na zachowanie ludzi. Zakup dodatkowej kamery i oprzyrządowania nie powinien naruszyć budżetu
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2016-08-18 06:56:54

    a straż miejska ma wakacje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jarek - niezalogowany 2016-08-18 07:45:13

    Jarosław był i jest jednym z bardziej niebezpiecznych miast może nawet i w Polsce są miejsca gdzie nawet policja się nie zapędza zioła pijaństwo itp. nawet w centrum miasta np. okolice stadionu miejskiego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2016-08-18 14:07:59

    a straż miejska mają pałki ,gaz.magnetofony rewolwery gazowea nie mają rowerów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama