– Mamy całodobowy plac zabaw. Cykl wykorzystania tego miejsca wygląda tak, że najpierw bawią się dzieci, potem wkracza młodzież, oni już niekoniecznie się bawią. Po nich, wieczorem, przychodzą smakosze. Ci potrafią balować do wczesnego ranka. Kolejny dzień zaczyna się od spacerów z psami. Po nich znowu wkraczają dzieci. I tak każdego dnia.
– Czasem pogoda wprowadza drobne zmiany, ale potem wszystko wraca do „normy” i cykl całodobowego placu zabaw jest kontynuowany – relacjonuje mężczyzna mieszkający w pobliżu placu zabaw na osiedlu Kopernika w Jarosławiu. – Urzędujący nocami nie dają spać. Dość częste interwencje policji niewiele dają – dodaje inny.
– Ze stołu do ping-ponga robią sobie bufet. Łamią ławki, huśtawki. Często zostawiają po sobie pobojowisko. Miasto co najwyżej uprzątnie i poprawi sprzęt. Jakby nikogo nie interesowało, że w miejscu, gdzie swoje potrzeby załatwiają psy, a zdarza się, że wcześniej to samo robili raczący się alkoholem, bawią się dzieci[paywall] – opowiadają.
Mieszkańcy, którym taki sposób wykorzystania placu zabaw nie odpowiada, interweniowali u radnych, jednak – jak mówią – nie przyniosło to większego rezultatu. Uważają, że ogrodzenie placu i zamontowanie przynajmniej jednej kamery monitoringu doprowadziłoby do tego, że miejsce byłoby wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem.
– W planach jest modernizacja. Mogliby pomyśleć o zabezpieczeniu placu – uważają.

Teren nazywany przez mieszkańców placem zabaw obejmuje, oprócz właściwego placu, boisko sportowe. Oba obiekty będą faktycznie modernizowane i to już niedługo. W połowie października prace mają być zakończone. Ich wartość wyniesie ponad 300 tys. zł.
Zaplanowane jest ogrodzenie całości. Z tym, że plac zabaw zostanie oddzielony płotem o wysokości 1 metra. Przeznaczone do piłki nożnej i tenisa boisko będzie miało zacznie wyższe ogrodzenie. Urzędnicy ratusza zaznaczają, że zarówno boisko, jak i plac zabaw są ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców miasta. O monitoringu na razie nikt nie wspomina. – Możliwe, że samo ogrodzenie przynajmniej zredukuje bywalców, którzy odwiedzają to miejsce niekoniecznie w celach, dla których powstało – uważają interweniujący.
Modernizacja obejmie montaż urządzeń sportowo-rekreacyjnych, m.in. pojawi się ławka do ćwiczeń mięśni ud, sztanga w leżeniu, urządzenie do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej, urządzenie do ćwiczeń mięśni brzucha. Plac zostanie wyłożony bezpiecznymi kolorowymi nawierzchniami, zostaną posadzone drzewka, na boisku będzie sztuczna trawa, będą też nowe ławki i kosze.
Mieszkający w pobliżu jak na razie całodobowego placu muszą poczekać na wykonanie modernizacji, a jeśli ogrodzenie nie pomoże, to ponowić interwencje w ratuszu. Praktyka pokazuje, że monitoring ma duży wpływ na zachowanie ludzi. Zakup dodatkowej kamery i oprzyrządowania nie powinien naruszyć budżetuTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jarosław był i jest jednym z bardziej niebezpiecznych miast może nawet i w Polsce są miejsca gdzie nawet policja się nie zapędza zioła pijaństwo itp. nawet w centrum miasta np. okolice stadionu miejskiego.
a straż miejska mają pałki ,gaz.magnetofony rewolwery gazowea nie mają rowerów
a pod górką przy Konfederackiej w choinkach obok "Mega-Samu" śmietanka osiedlowa i inne zapijaczone zakały mają stały przystanek-pętlę, i co ??? i nic , a popołudniami na z tyłu na zapleczu pod garażami - spoko , można spożywać "wynalazki" a za pozostawiony do sprzątania ten cały burdel niech płacą mieszkańcy
jestem po dwoch misjach w afganie,ale co ta straz miejka wyrabia i jaka maja technike to pozal sie boze.....
a ja myślałem zawsze że Tuczempy są najniebezpieczne w Polsce, gościu wiesz co się dzieje w większych miastach w Polsce, byłeś w nich czy tylko twoje ogromne miasto jest twoją granicą i poza nią nie wystawisz nosa...
Jaroslav....europejska stolica qultury......:-)
połowa z nich czeka na emeryturę i nie chce im się dupy ruszyć żeby nie mieć problemów. Ważne że ma wypłatę na koncie co miesiąc.
magnetofony, rewolwery gazowe :DNie ma to jak dobry osprzęt...Jak rozumiem z tych magnetofonów to puszczają miłą muzykę żeby ludzie się uspokoili? A te rewolwery gazowe to jak działają? Do magazynka wsadzasz 6 gazów?
CHYBA COS CI SIE POJEBALO BO TO NIE AK ....
Masz rację, osiedle AK jest wyjątkowe, ale widocznie ty nigdy nie miałeś/aś okazji tam być skoro myślisz, że tak wygląda owe osiedle, poza tym na AK na placu zabaw nikt nie łamie ławek, nie urządza sobie libacji alkoholowych i innych rzeczy napisanych w tym artykule, zapraszam do odwiedzenia placu zabaw na AK, aby zobaczyć jak u nas to wygląda ;)ARMII KRAJOWEJ!
To jest osiedle kopernika...nie ma mowy tutaj o pomyłce...Racja sprawdź ten plac zabaw na Armii Krajowej, a później przejdź się zobacz na plac zabaw kopernika pełno mentów spluwam !
a straż miejska ma wakacje
Jarosław był i jest jednym z bardziej niebezpiecznych miast może nawet i w Polsce są miejsca gdzie nawet policja się nie zapędza zioła pijaństwo itp. nawet w centrum miasta np. okolice stadionu miejskiego.
a straż miejska mają pałki ,gaz.magnetofony rewolwery gazowea nie mają rowerów