Po pracownikach administracyjnych sądów również pracownicy sekretariatów prokuratur wyszli przed swoje siedziby, aby dać wyraz niezadowolenia z obecnie otrzymywanych – ich zdaniem – niskich wynagrodzeń. W czwartek, 20 bm. pikiety odbyły się przed Prokuraturą Okręgową i Rejonową w Przemyślu oraz Prokuratorami Rejonowymi w Jarosławiu, Lubaczowie i Przeworsku.
– Jest nas niecałe 8,5 tysiąca w całej Polsce – podkreśla Maria Lech, zastępca przewodniczącego ZZPiPP przy Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu. – Niewiele. Dlatego nasza grupa zawodowa urzędników i innych pracowników prokuratury jest słaba i nieznana większości Polaków. Do naszego urzędu przychodzą wyłącznie ofiary przestępstw, sprawcy przestępstw i nieszczęśliwe rodziny obu tych grup. To my urzędnicy prokuratury widzimy łzy ludzi, którzy w nagły sposób stracili bliskich. Wydajemy niezbędne dokumenty, informujemy o dalszych czynnościach w tak trudnym dla rodzin czasie. Widzimy skrzywdzone dzieci, kobiety. Obsługujemy ofiary przemocy w rodzinie, rozbojów, kradzieży, wypadków drogowych, a także sprawców tych przestępstw. Pod naszym nadzorem przeglądają akta, nadajemy bieg dokumentom, w tym decyzji procesowych. Nasza praca to ciągły kontakt z nieszczęściem – dodaje.
Pracownicy prokuratur twierdzą, że ustawodawca nałożył na nich obowiązki i ograniczenia dorównujące funkcjonariuszom w służbie, niestety nie posiadają ani tego statusu, ani idących za tym uprawnień. Średnie pensja pracownika prokuratury do 2650 złotych brutto. Większość otrzymuje wynagrodzenie poniżej 2500 złotych brutto. Nie są rewaloryzowane od 2008 roku.
– To głodowe pensje – twierdzą wymienieni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Oooo nawet pani Kierownik strajkuje. Brawo - popieram Wasz protest, większość (nie wszyscy) rzeczywiście jest zawalona robotą dlatego też nie domagajcie się jakiś głupich 200 zł lecz pensji takiej jak pobiera Sadurska za nicnierobienie - urzędnik na państwowej posadzie w państwowej spółce czyli 125 000 zł miesięcznie.
Najważniejsi w naszej społeczności są nauczyciele i to Oni powinni w pierwszej kolejności być najlepiej wynagradzani.Od nich zależy jakie będzie nasze społeczeństwo.A aparat ucisku w krajach naprawdę demokratycznych do elity wynagrodzeń nie należy a raczej znajduje się w dolnej granicy wynagrodzeń urzędników państwowych.Co innego jest w innych krajach gdzie stanowią elitę wynagrodzeń tak jak w Rosji czy też Białorusi.
Suweren wstaje z kolan ku zdziwku PISoBOLSZEWII
co tam - hasler 157.25.108.96 u Stefana Michnika słychać ???
Nie dajmy się zwariować.Gołym okiem widać,ze największym wyzyskiwaczem całego społeczeństwa polskiego są partie polityczne tak u władzy jak też w opozycji.To oni stworzyli istniejący dzisiaj w naszym kraju system niewolnictwa ekonomicznego obejmujące praktycznie wszystkie grupy społeczne funkcjonujące na granicy minimum egzystencji.Ale zobaczcie jak wspaniale prosperują działacze partyjni.Wszyscy się mają dobrze albo dobrze tak rządzący jak też w opozycji czyli tak jak się umówili,ze sobie wzajemnie krzywdy ekonomicznej nie zrobią.A Ty nieboraku ciesz się,ze dostaniesz 500 zł na dziecko by za kilka lat też mogło pracować dla dobra partii aktualnie rządzącej.A protesty to już dzisiaj pewien folklor dla rządzących.
https://fakty.interia.pl/swiat/news-ukrainscy-celnicy-nie-wpuscili-aut-z-darami-dla-polakow,nId,2741517
Właśnie podano informacje o 11-sto miliardowej nadwyżce budżetowej. Akurat będzie dla całej budżetówki. Popieram Wasz protest.
Przede wszystkim warto podjąć odpowiednie kroki, które są zgodne z prawem. Przecież zasady dotyczące pensji są jasno okreslone dla każdej branży, co dobrze widać na przykładzie https://gielda.furgonetka.pl/dla_przewoznika/fakty/czy-placa-minimalna-w-poszczegolnych-krajach-europy-przysluguje-busiarzom/ Miejcie to na uwadze, bo chodzi przecież o Wasze pieniądze.
500+ ,300+, pielęgniarki , policjanci,nauczyciele ,pracownicy sądów i prokuratur itd. wszyscy wymuszają podwyżki i drą kasę do siebie . A czy ktoś z tych wszystkich grup zawodowych i społecznych bo o rządzie i Rafalskiej szkoda wspominać , pomyślał o emerytach,rencistach którzy latami tyrali a dziś dostają co rok groszowe waloryzacje swoich emerytur. Fakt ta grupa społeczna nie może wziąć L-4 .
oo biedni protestuja
Oooo nawet pani Kierownik strajkuje. Brawo - popieram Wasz protest, większość (nie wszyscy) rzeczywiście jest zawalona robotą dlatego też nie domagajcie się jakiś głupich 200 zł lecz pensji takiej jak pobiera Sadurska za nicnierobienie - urzędnik na państwowej posadzie w państwowej spółce czyli 125 000 zł miesięcznie.
Najważniejsi w naszej społeczności są nauczyciele i to Oni powinni w pierwszej kolejności być najlepiej wynagradzani.Od nich zależy jakie będzie nasze społeczeństwo.A aparat ucisku w krajach naprawdę demokratycznych do elity wynagrodzeń nie należy a raczej znajduje się w dolnej granicy wynagrodzeń urzędników państwowych.Co innego jest w innych krajach gdzie stanowią elitę wynagrodzeń tak jak w Rosji czy też Białorusi.