Reklama

Pobiegli dla Kacperka

24/06/2018 09:30

III Lubaczowska Piątka, II Lubaczowska Dziesiątka i Marsz Nordic Walking to zawody, które odbyły się w sobotę, 16 czerwca, w ramach Dni Lubaczowa. Miały one nie tylko wymiar sportowy, ale również charytatywny.

W III Lubaczowskiej Piątce pierwszy do mety dobiegł Hubert Sopel. Za nim dotarli[paywall]: Stanisław Ważny i Tomasz Szady. W kategorii kobiet jako pierwsza na mecie zameldowała się Magdalena Lachowska-Wójciak, a za nią: Patrycja Amrożkiewicz i Beata Ferenc.

Z kolei dystans 10 km najszybciej pokonał Krzysztof Pacholek. Drugie miejsce zajął Maciej Sochacki, a trzecie – Krzysztof Makarski. Wśród kobiet najlepiej z tą trasą poradziła sobie Wioletta Szablan, która wyprzedziła Małgorzatę Młodzińską i Judytę Amrożkiewicz-Gromek.

Reklama

Rywalizowali również „kijkarze”. W marszu Nordic Walking wśród mężczyzn pierwszy był Maciej Pietrasiewicz, drugi – Mariusz Motyka, a trzeci – Mirosław Kubiszyn. Wśród kobiet podium wyglądało następująco: Małgorzata Kubiszyn, Anna Małysa i Janina Bryl.

Ogółem do zawodów stanęło 142 zawodników. Liczyła się nie tylko sportowa rywalizacja, ale również pomoc dla Kacperka Marciniszyna z Lubaczowa. Chłopiec urodził się z wrodzoną wadą serca. W Polsce przeszedł trzy operacje, jednak jego stan nie był dobry i rodzice zdecydowali się podjąć leczenia w szpitalu Bambino Gesu w Rzymie. Po operacji pojawiły się kolejne komplikacje, m.in. za niskie bicie serca i niedokrwienie lewego płuca. Obecnie Kacper jest w Polsce, gdzie przechodzi rehabilitację, a do Rzymu jeździ na konsultacje i badania.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama