III Lubaczowska Piątka, II Lubaczowska Dziesiątka i Marsz Nordic Walking to zawody, które odbyły się w sobotę, 16 czerwca, w ramach Dni Lubaczowa. Miały one nie tylko wymiar sportowy, ale również charytatywny.
W III Lubaczowskiej Piątce pierwszy do mety dobiegł Hubert Sopel. Za nim dotarli[paywall]: Stanisław Ważny i Tomasz Szady. W kategorii kobiet jako pierwsza na mecie zameldowała się Magdalena Lachowska-Wójciak, a za nią: Patrycja Amrożkiewicz i Beata Ferenc.
Z kolei dystans 10 km najszybciej pokonał Krzysztof Pacholek. Drugie miejsce zajął Maciej Sochacki, a trzecie – Krzysztof Makarski. Wśród kobiet najlepiej z tą trasą poradziła sobie Wioletta Szablan, która wyprzedziła Małgorzatę Młodzińską i Judytę Amrożkiewicz-Gromek.
Rywalizowali również „kijkarze”. W marszu Nordic Walking wśród mężczyzn pierwszy był Maciej Pietrasiewicz, drugi – Mariusz Motyka, a trzeci – Mirosław Kubiszyn. Wśród kobiet podium wyglądało następująco: Małgorzata Kubiszyn, Anna Małysa i Janina Bryl.
Ogółem do zawodów stanęło 142 zawodników. Liczyła się nie tylko sportowa rywalizacja, ale również pomoc dla Kacperka Marciniszyna z Lubaczowa. Chłopiec urodził się z wrodzoną wadą serca. W Polsce przeszedł trzy operacje, jednak jego stan nie był dobry i rodzice zdecydowali się podjąć leczenia w szpitalu Bambino Gesu w Rzymie. Po operacji pojawiły się kolejne komplikacje, m.in. za niskie bicie serca i niedokrwienie lewego płuca. Obecnie Kacper jest w Polsce, gdzie przechodzi rehabilitację, a do Rzymu jeździ na konsultacje i badania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze