Niewybuch pochodzący z II wojny światowej został dziś zdetonowany na poligonie przez wojskowych saperów.
Na nietypowe znalezisko, pocisk z okresu II wojny światowej, mężczyzna natknął się dziś, około godz. 9, w pobliżu rowu melioracyjnego na łące w miejscowości Dębów w gminie Gać.
Jak podaje KPP Przeworsk, niewybuch prawdopodobnie został wykopany podczas prac melioracyjnych, które były w tym miejscu wykonywane kilka miesięcy temu.
Policyjny pirotechnik ustalił, że to częściowo skorodowany pocisk artyleryjski długości 30 cm, kaliber 75 mm. Policjanci zabezpieczyli znalezisko, a za jego detonację odpowiedzialni są wojskowi saperzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze