Już po raz ósmy ruszyła ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Ma na celu promocję odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej, związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach narciarskich.
Wzrasta liczba zwolenników uprawiania sportów zimowych. Policja zwraca uwagę, by oprócz napawania się widokami i zażywania relaksu, narciarze i snowboardziści powinni mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo na stoku.
Narciarze i osoby uprawiające snowboarding powinny korzystać ze stoku w taki sposób, aby nie stanowić zagrożenia dla siebie i innych. Muszą pamiętać o tym, że na stoku również obowiązują przepisy z kodeksu wykroczeń i kodeksu karnego oraz przepisy ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich.
W trakcie trwania całego sezonu narciarskiego policjanci będą przypominać m.in. o obowiązku jazdy w kasku do 16 roku życia oraz o bezwzględnym zakazie uprawiania narciarstwa lub snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Będą również reagować na wszelkie przypadki łamania obowiązujących przepisów prawa i zasad bezpieczeństwa na stoku i w jego rejonie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze