Reklama

Podkarpacka policja przypomina o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo na stoku

06/01/2025 16:40

Już po raz ósmy ruszyła ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Ma na celu promocję odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej, związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach narciarskich.

Wzrasta liczba zwolenników uprawiania sportów zimowych. Policja zwraca uwagę, by oprócz napawania się widokami i zażywania relaksu, narciarze i snowboardziści powinni mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo na stoku.

Narciarze i osoby uprawiające snowboarding powinny korzystać ze stoku w taki sposób, aby nie stanowić zagrożenia dla siebie i innych. Muszą pamiętać o tym, że na stoku również obowiązują przepisy z kodeksu wykroczeń i kodeksu karnego oraz przepisy ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich.

Reklama

W trakcie trwania całego sezonu narciarskiego policjanci będą przypominać m.in. o obowiązku jazdy w kasku do 16 roku życia oraz o bezwzględnym zakazie uprawiania narciarstwa lub snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Będą również reagować na wszelkie przypadki łamania obowiązujących przepisów prawa i zasad bezpieczeństwa na stoku i w jego rejonie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama