W dwa dni doszło do pożaru trzech łąk, na których spłonęło siano. Pożary gasiło kilka zastępów straży pożarnej.
Podczas weekendu doszło do pożaru łąk położonych pomiędzy wałami rzeki Łeg. Policjanci ustalili, że nie mogą one być dziełem przypadku.
Funkcjonariusze wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek ze zdarzeniami. 22-letni mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic, był zaskoczony widokiem mundurowych. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstw. Policjanci przedstawili mu 3 zarzuty. Grozi mu do lat 5 pozbawienia wolności.
Policja przypomina:
W lasach i na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk i wrzosowisk, jak również w odległości do 100 m od granicy lasu zabronione jest: rozniecanie ognia poza miejscami wyznaczonymi, wypalanie wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych, palenie tytoniu, z wyjątkiem dróg utwardzonych i miejsc wyznaczonych do pobytu ludzi. Wypalanie traw, łąk, pastwisk i innych nieużytków jest w Polsce zabronione. Grozi za to kara grzywny, a w przypadku stworzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób oraz spowodowania dużych strat materialnych – także kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze