Reklama

„Pola Nadziei” dla powstającego hospicjum

17/05/2017 14:00

W ostatnie dni kwietnia odbył się finał akcji „Jarosławskie Pola Nadziei”. Wolontariusze, którzy kwestowali przed jarosławskimi placówkami handlowymi i kościołami, za otrzymane datki wręczali wykonane przez siebie żonkile – symbole nadziei. Celem jarosławskich „Pól Nadziei” było wsparcie Hospicjum – Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II.

Placówka, podobnie jak schronisko dla bezdomnych mężczyzn, jest częścią działalności Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie”[paywall].

W akcję aktywnie włączyły się m.in. szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu. Uczniowie razem z nauczycielami i rodzicami wykonali z krepiny tysiące żonkili – symboli nadziei, które były rozdawane na ulicach miasta. Wcielili się także w rolę wolontariuszy kwestujących przez ostatnie dwa dni kwietnia. Akcję wspierał Urząd Miasta Jarosławia, powiat

jarosławski, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna oraz miejskie instytucje kultury, placówki oświatowe i organizacje.

Reklama

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie hospicjum oraz zakup odpowiedniego sprzętu.  Ulgę w cierpieniu będzie mogło znaleźć w nim ok. 30 osób dotkniętych chorobami nowotworowymi.

„Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania propagująca wolontariat i bezinteresowną pomoc nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Swój początek miała w 1948 w Szkocji. Jarosław uczestniczy w niej po raz pierwszy, jako jedno z 46 polskich miast.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama