W ostatnie dni kwietnia odbył się finał akcji „Jarosławskie Pola Nadziei”. Wolontariusze, którzy kwestowali przed jarosławskimi placówkami handlowymi i kościołami, za otrzymane datki wręczali wykonane przez siebie żonkile – symbole nadziei. Celem jarosławskich „Pól Nadziei” było wsparcie Hospicjum – Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II.
Placówka, podobnie jak schronisko dla bezdomnych mężczyzn, jest częścią działalności Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie”[paywall].
W akcję aktywnie włączyły się m.in. szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu. Uczniowie razem z nauczycielami i rodzicami wykonali z krepiny tysiące żonkili – symboli nadziei, które były rozdawane na ulicach miasta. Wcielili się także w rolę wolontariuszy kwestujących przez ostatnie dwa dni kwietnia. Akcję wspierał Urząd Miasta Jarosławia, powiat
jarosławski, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna oraz miejskie instytucje kultury, placówki oświatowe i organizacje.
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie hospicjum oraz zakup odpowiedniego sprzętu. Ulgę w cierpieniu będzie mogło znaleźć w nim ok. 30 osób dotkniętych chorobami nowotworowymi.
„Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania propagująca wolontariat i bezinteresowną pomoc nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Swój początek miała w 1948 w Szkocji. Jarosław uczestniczy w niej po raz pierwszy, jako jedno z 46 polskich miast.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze