Młody mężczyzna podejrzewany jest o wyłudzenie od mieszkańca powiatu leżajskiego 51 tys. zł metodą „na wnuczka”.
– Do zdarzenia doszło 14 lipca br. w godzinach między 13.00 a 15.00. Nieznana kobieta zadzwoniła do 80-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. Przedstawiła się, jako jego wnuczka. Następnie przekazała mu, że jej rodzice mieli wypadek drogowy i są przesłuchiwani w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, ponieważ jej ojciec jest sprawcą. Po czym do rozmowy włączył się mężczyzna, który podając się za komendanta jednostki policji zażądał kaucji za wypuszczenie syna. Ustalono, że kwotę 51 tys. złotych odbierze kurier, który poda hasło. Po pewnym czasie do pokrzywdzonego zgłosił się młody mężczyzna, który powiedział, że jest kurierem z policji i podał umówione wcześniej hasło. Następnie zabrał pieniądze i udał się w nieznanym kierunku – podeje KPP Leżajsk. Na podstawie opisu pokrzywdzonego sporządzono portret pamięciowy młodego mężczyzny, który podając się za kuriera z policji, zabrał pieniądze.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Wyborca PISoBOLSZEWI ?