Czy szpitale mają wolne łóżka, respiratory i środki zabezpieczenia osobistego – to niektóre pytania, z jakimi zwrócił się do dyrektorów szpitali poseł Marek Rząsa (PO) w trybie interwencji poselskiej.
Poseł pyta ile łóżek jest zabezpieczonych dla potencjalnych pacjentów z koronawirusem, iloma respiratorami dysponują i jakie są zapasy środków bezpieczeństwa osobistego[paywall]: kombinezonów ochronnych, maseczek, rękawic i środków dezynfekcyjnych. „ Na ile dni wystarczą obecne zapasy, czy występują problemy z uzupełnianiem zapasów” – doprecyzowuje.
Interesuje go także, czy w szpitalach są oddziały lub sale przeznaczone dla potencjalnych osób zarażonych oraz czy są one wyposażone w śluzy bezpieczeństwa. Dopytuje także o ewentualne braki w obsadzie personelu oraz o liczbę testów na obecność koronawirusa. W końcu pyta także o dostrzegane niebezpieczeństwa w systemie, a w związku z tym w placówkach służby zdrowia.
Pisma o identycznej treści M. Rząsa zaadresował do dyrektorów szpitali w Jarosławiu, Lubaczowie, Przemyślu, Przeworsku, Brzozowie, Jaśle, Krośnie, Lesku, Sanoku i Ustrzykach Dolnych.
„Sytuacja, przed jaką stajemy dziś jako społeczeństwo, wymaga wielkiej odpowiedzialności, wysiłku i solidarności. To jak poradzimy sobie z pandemią koronawirusa zależy od nas wszystkich, niemniej jednak to służby medyczne: lekarze, pielęgniarki, personel medyczny i niemedyczny placówek służby zdrowia staje dziś na pierwszej linii frontu” – stwierdza poseł.
I deklaruje „wszelkie możliwe wsparcie w realizacji prowadzonych przez Was działań, w szczególności podejmowania interwencji w sytuacji występowania braków w niezbędnym wyposażeniu, czy konieczności wdrażania nowych rozwiązań systemowych”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przecież nikt Panu prawdy nie napisze. Każdy się boi wychylić, bo zostanie przejechany walcem propagandy rządowej. Jak śpiewał Muniek Staszczyk z T.Love: jest super jest super więc o co ci chodzi?
Spokojnie już mamy ok 400 respiratorów dedykowanych dla ofiar koronawirusa.ProPOnuję więc kolejne 10 MLD przeznaczyć na reżimową szczujnie TVPIS
Z główką wszystko w POrządku u ciebielizna?
POśle ciekawość to pierwszy stopień do piekła
Osobnik który sam przyczynił się do sytuacji z jaką się teraz zmagamy, bije na alarm i zadaje kłopotliwe pytania. Niesamowite !!LISTA WSTYDU - KTO GŁOSOWAŁ ZA UBOJEM RYTUALNYM - WEGANIZM.COM(patrz Krosno)YOUTUBE.COM - UBÓJ RYTUALNY FILM +18SYLWIA SPUREK: PRZEMOC WOBEC ZWIERZĄT ŹRÓDŁEM KORONAWIRUSA - RADIOZET.PL
Numer T. Love, jak najbardziej na czasie, to prawda, ale czy nikt nie napisze prawdy ?!? No chyba nie jest tak do końca, na szczęście !!!PRZEMYSŁOWY CHÓW ZWIERZĄT JEDNYM Z GŁÓWNYCH CZYNNIKÓW RYZYKA GLOBALNYCH PANDEMII - JEST ALTERNATYWA - ROSLINIEJEMY.ORG
UWAGA !!! Z OSTATNIEJ CHWILI !!!Eksperci z PAN wydali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pij, nie pal, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL
Jaki ten człowieczek zatroskany o nasze zdrowie, niepojęte wręcz. Nawet na wirusie da się coś ugrać i zaistnieć, nieprawdaż panie pośli? Żałosne.
Ja przynajmniej mam imię, a ty pp bez imienia jesteś bez znaczenia. :)
Zgadzam sia.Badzmy odpowiedzialni! Emocje to zly doradca!Co nam to tutaj da,ze sie zwyzywamy i poobrazamy?Nie zapominajmy, ze ludzie umieraja i sytuacja jest coraz ciezsza.Teraz nie czas na klotnie i swary.Teraz trzeba dzialac i kazda para rak jest bezcenna.Na sad,rozliczanie i ocenianie przyjdzie jeszcze czas.Zycze zdrowia.Pozdrawiam.
Powiedz to cymbałom partyjnym z każdej strony, którzy tylko szukają okazji by zaistnieć i się lansować. Mądrzy ludzie pracują i widać ich efekty, ale ci którzy udają że coś robią kochają flesze, udzielają wywiadów, wszędzie wstawią swą mordkę by tylko przypomnieć wyborcom, że są i że warto na nich głosować. A ja korzystając z wolności słowa powiem, że te mordki wywołują u mnie odruch wymiotny. Zbawcy narodów zakichani, bez których nikt nie potrafi żyć. Im się marzy naród głupków, którymi można sterować i wmawiać idiotyzmy i oczekiwać jeszcze poklasku.
Mój syn/3 lata/ jest na etapie rozwoju Pana Posła.Ciągle zadaje pytania.Oczywiście nie pozostawiam ich bez odpowiedzi Ale PiS odpędza się od Pana Posła jak od uciążliwej muchy.A tak Panie Pośle czy prócz zadawania pytań na które i tak nikt Panu nie odpowiada ma Pan jeszcze inne osiągnięcia.Całkiem inna sprawa to informacje objete tajemnica państwową.W przypadku PiS to totalna głupota jest największą ich tajemnicą co widać na co dzień.
Znalazł się mądry osioł gdyby nie PiS to byś takich głuPOt nie pisał
A może Pan Poseł zajął by się sprawą Ukraińców wracających przez nasze miasto
https://www.zycie.pl/felietony/artykul/25678,znikajace-lozka- , https://nowiny24.pl/posel-marek-rzasa-z-przemysla-celem-dzialan-w-szpitalu-moze-byc-chec-zmniejszenia-jego-rangi/ar/c1-14714922 , mata , czytajta jak zapomnieliśta i żryjta się dalej. Ja odpalam gołstłoriora, może odstrzelę paru (szkoda że to tylko gra)...
Panie pośle INSPIRATORY CZY RESPIRATORYA CO PAN Z KOLEGAMI UCZYNIŁ BY ZA PANA RZĄDÓW ZROBIĆ NA WYPADEK "W" ZAPASY W SZPITALACH PROSZĘ ODPOWIEDZIEĆCO " PO " UCZYNIŁO W TYM TEMACIE
Proszę zapytać w szpitalu ile testów wykonuje się tam codziennie
Co by zrobiły POsrańce? Vincent z Bydgoszczu powiedziałby tradycyjnie "piniendzy ni ma i nie bedzie", a ryży rozłożyłby ręce i stwierdził, że cudów wymagamy, a epidemia jest w całej Europie i w ramach solidarności unijnej musimy nasze respiratory wysłać do Włoch, a lepiej do Niemiec, bo tam mają gorzej, niż my. I nie przyzwyczajajmy się do życia, bo w Europie też umierają i to częściej niż u nas. Tak by było Panie Rząsa, gdyby rządzili Pana kumple! A wiemy to z ośmioletnich doświadczeń.
Uchroń nas Panie od tej śmiechawy przy której P.Poseł sie naciaga.Przecież jako nauczyciel chyba nie miał tak głupiej i pustej uczennicy.Wstyd sie z taką tepota pokazywać w telewizji.
Przecież nikt Panu prawdy nie napisze. Każdy się boi wychylić, bo zostanie przejechany walcem propagandy rządowej. Jak śpiewał Muniek Staszczyk z T.Love: jest super jest super więc o co ci chodzi?
Spokojnie już mamy ok 400 respiratorów dedykowanych dla ofiar koronawirusa.ProPOnuję więc kolejne 10 MLD przeznaczyć na reżimową szczujnie TVPIS
Z główką wszystko w POrządku u ciebielizna?