Zakończyła się VI edycja „Piłkarskich Wtorków”, których głównym organizatorem od lat jest poseł Marek Rząsa, a także Uczniowski Klub Sportowy przy SP 14 w Przemyślu. Na boiskach w Przemyślu, Birczy, Dubiecku, Kaszycach, Radymnie i Przeworsku w każdy wtorek lipca i sierpnia rywalizowało ok. 500 zawodników z 40 drużyn chłopców oraz 4 drużyn dziewcząt.
W finale, który odbył się 23 sierpnia br. na orliku przy ul. Dworskiego w Przemyślu w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Pinky Team. W kategorii szkół gimnazjalnych triumfowała ekipa Olimpu Stubno, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna Rosłońskiego. W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna z Ujkowic, drugie miejsce zajął zespół Biało-Czerwonych Kaszyce, na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Tartak Fredropol. W meczu pokazowym udział wzięli najmłodsi zawodnicy Orlika Przemyśl, czyli z rocznika 2006 i 2008. W regulaminowym czasie padł remis 2:2, a w serii rzutów karny lepsi okazali się zawodnicy Orlika 2006, wygrywając 4:3.
W górnym rzędzie zwycięzcy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - zespół Rosłońskiego, w dolnym rzędzie przedstawiciele Polononii Przemyśl, która uplasowała się na drugiej pozycji.
Wyniki:Szkoły podstawowe – mecz o 3. miejsce: Orlik Czerwony – Mościska 3:0 wo.; finał: Leśnik Bircza – Pinky Team 0:3, bramki: Szymon Płocica 3. Szkoły gimnazjalne – mecz o 3. miejsce: Pekaes Przeworsk – Radka Radymno 1:4, bramki: Carlos Grygar – Paweł Karakuszka 2, Sylwester Magoń, Konrad Cholewa; finał: Olimp Stubno – Polonia Przemyśl 4:2, bramki: Damian Osmoła 3, Lucjan Gawron – Michał Choma, Remigiusz Błahuciak. Reklama
Szkoły ponadgimnazjalne – mecz o 3. miejsce: Reymonta – Radymno 0:3, bramki: Paweł Trojnar 2, Piotr Baran; finał: Rosłońskiego – Polonia Przemyśl 0:0, rzuty karne: 3:1. *** Dziewczęta – mecz o 3. miejsce: Tartak Fredropol – Władcy Przemyśla 2:1, bramki: Sandra Szczółko 2 – Angelika Wielgosz; finał: Biało-Czerwoni Kaszyce – Ujkowice i Przyjaciele 0:4, bramki: Karolina Wilowska 2, Wiktoria Czyżowska, Sara Pawlak. |

W finale najstarszej kategorii wiekowej emocje były do końca meczu.
Nagrody indywidualne:Najlepsi zawodnicy: Kacper Pirożyński (szkoły podstawowe), Damian Osmoła (szkoły gimnazjalne), Marcin Gagat (szkoły ponadgimnazjalne), Hubert Kędziora (rocznik 2008), Kamil Skalski (rocznik 2006), Karolina Wilowska (dziewczęta). MVP turnieju: Jakub Głuszko. Najlepszy bramkarz: Arkadiusz Jędruch. |

Triumfatorzy w kategorii szkół gimnazjalnych - zespół Olimpu Stubno.
|
Patronat honorowy: Witold Bańka – minister sportu i turystyki, Marek Rząsa – poseł na Sejm RP, Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, Robert Choma – prezydent miasta Przemyśla, Mieczysław Golba – prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Leszek Kisiel – burmistrz Przeworska, Krzysztof Roman – burmistrz Radymna, Grzegorz Gągola – wójt gminy Bircza, Wiesław Bembenek – wójt gminy Dubiecko oraz Bogusław Słabicki – wójt gminy Orły. Sponsorzy turnieju: PGNiG o/Sanok, MPEC, PGM, PWiK Przemyśl, Piotruś Pan, Eurobus Reklama
Organizatorzy dziękują Centrum Kulturalnemu za udostępnienie sprzętu nagłośniającego oraz CKZiU nr 1 – zarządcy Orlika przy ul. Dworskiego. W sposób szczególny dziękują animatorom orlików: Henrykowi Łaskarzewskiemu, Dariuszowi Pankiewiczowi, Łukaszowi Jankowskiemu, Katarzynie Kurpiel i Mirosławowi Szotowi za pomoc w organizacji turnieju oraz głównemu sędziemu turnieju Wiesławowi Szkrabutowi oraz emerytowanemu nauczycielowi wf Andrzejowi Fedejce za pomoc w każdy wtorek turnieju. |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bardzo ladny chlopak na zdjeciu nr 3 pozdrawiam goraco.
Bardzo ladny chlopak na zdjeciu nr 3 pozdrawiam goraco.