Reklama

Poznaliśmy zwycięzców „Piłkarskich Wtorków”

01/09/2016 19:44

Zakończyła się VI edycja „Piłkarskich Wtorków”, których głównym organizatorem od lat jest poseł Marek Rząsa, a także Uczniowski Klub Sportowy przy SP 14 w Przemyślu. Na boiskach w Przemyślu, Birczy, Dubiecku, Kaszycach, Radymnie i Przeworsku w każdy wtorek lipca i sierpnia rywalizowało ok. 500 zawodników z 40 drużyn chłopców oraz 4 drużyn dziewcząt.

W finale, który odbył się 23 sierpnia br. na orliku przy ul. Dworskiego w Przemyślu w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna Pinky Team. W kategorii szkół gimnazjalnych triumfowała ekipa Olimpu Stubno, zaś w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna Rosłońskiego. W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna z  Ujkowic, drugie miejsce zajął zespół Biało-Czerwonych Kaszyce, na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Tartak Fredropol. W meczu pokazowym udział wzięli najmłodsi zawodnicy Orlika Przemyśl, czyli z rocznika 2006 i 2008. W regulaminowym czasie padł remis 2:2, a w serii rzutów karny lepsi okazali się zawodnicy Orlika 2006, wygrywając 4:3.


W górnym rzędzie zwycięzcy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - zespół Rosłońskiego, w dolnym rzędzie przedstawiciele Polononii Przemyśl, która uplasowała się na drugiej pozycji.

Wyniki:

Szkoły podstawowe – mecz o 3. miejsce: Orlik Czerwony – Mościska 3:0 wo.; finał: Leśnik Bircza – Pinky Team 0:3, bramki: Szymon Płocica 3.

Szkoły gimnazjalne – mecz o 3. miejsce: Pekaes Przeworsk – Radka Radymno 1:4, bramki: Carlos Grygar – Paweł Karakuszka 2, Sylwester Magoń, Konrad Cholewa; finał: Olimp Stubno – Polonia Przemyśl 4:2, bramki: Damian Osmoła 3, Lucjan Gawron – Michał Choma, Remigiusz Błahuciak.

Reklama

Szkoły ponadgimnazjalne – mecz o 3. miejsce: Reymonta – Radymno 0:3, bramki: Paweł  Trojnar 2, Piotr Baran; finał: Rosłońskiego – Polonia Przemyśl 0:0, rzuty karne: 3:1.

***

Dziewczęta – mecz o 3. miejsce: Tartak Fredropol – Władcy Przemyśla 2:1, bramki: Sandra Szczółko 2 – Angelika Wielgosz; finał: Biało-Czerwoni Kaszyce – Ujkowice i Przyjaciele 0:4, bramki: Karolina Wilowska 2, Wiktoria Czyżowska, Sara Pawlak.


W finale najstarszej kategorii wiekowej emocje były do końca meczu.

Nagrody indywidualne:

Najlepsi zawodnicy: Kacper Pirożyński (szkoły podstawowe), Damian Osmoła (szkoły gimnazjalne), Marcin Gagat (szkoły ponadgimnazjalne), Hubert Kędziora (rocznik 2008), Kamil Skalski (rocznik 2006), Karolina Wilowska (dziewczęta).

MVP turnieju: Jakub Głuszko.

Najlepszy bramkarz: Arkadiusz Jędruch.


Triumfatorzy w kategorii szkół gimnazjalnych - zespół Olimpu Stubno.

Reklama

Patronat honorowy: Witold Bańka – minister sportu i turystyki, Marek Rząsa – poseł na Sejm RP, Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, Robert Choma – prezydent miasta Przemyśla, Mieczysław Golba – prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Leszek Kisiel – burmistrz Przeworska, Krzysztof Roman – burmistrz Radymna, Grzegorz Gągola – wójt gminy Bircza, Wiesław Bembenek – wójt gminy Dubiecko oraz Bogusław Słabicki – wójt gminy Orły.

Sponsorzy turnieju: PGNiG o/Sanok, MPEC, PGM, PWiK Przemyśl, Piotruś Pan, Eurobus

Reklama

Organizatorzy dziękują Centrum Kulturalnemu za udostępnienie sprzętu nagłośniającego oraz CKZiU nr 1 – zarządcy Orlika przy ul. Dworskiego. W sposób szczególny dziękują animatorom orlików: Henrykowi Łaskarzewskiemu, Dariuszowi Pankiewiczowi, Łukaszowi Jankowskiemu, Katarzynie Kurpiel i Mirosławowi Szotowi za pomoc w organizacji turnieju oraz głównemu sędziemu turnieju Wiesławowi Szkrabutowi oraz emerytowanemu nauczycielowi wf Andrzejowi Fedejce za pomoc w każdy wtorek turnieju.


Kamil Krukiewicz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jerzy dudek - niezalogowany 2016-09-01 22:26:37

    Bardzo ladny chlopak na zdjeciu nr 3 pozdrawiam goraco.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama