W Lipniku trwają prace nad zaadaptowaniem tamtejszej świetlicy na potrzeby utworzenia placówki Senior+. Pierwsi seniorzy będą mogli skorzystać z oferty nowej placówki najpewniej w grudniu bieżącego roku.
W miejscowości Lipnik trwają szeroko zakrojone prace przy budynku należącym do gminy Kańczuga, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa i adaptacja budynku w Lipniku na potrzeby utworzenia placówki Senior +”.
Według planów jeszcze w tym roku powstanie tu placówka opiekująca się osobami w podeszłym wieku. Od strony technicznej ma być ona wyposażona w szereg usprawnień dla seniorów oraz przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Istotą jej funkcjonowania ma być jednak zapewnienie usług opiekuńczych dla okolicznych mieszkańców.
Te będą świadczone przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie. Seniorzy, którzy przystąpią do przedsięwzięcia, będą mogli uczestniczyć w zajęciach prozdrowotnych obejmujących aktywność ruchową, edukacyjną, kulturalną i rekreacyjną.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze