Reklama

Praca nad projektem Senior+ wre [ZDJĘCIA]

17/08/2020 14:48

W Lipniku trwają prace nad zaadaptowaniem tamtejszej świetlicy na potrzeby utworzenia placówki Senior+. Pierwsi seniorzy będą mogli skorzystać z oferty nowej placówki najpewniej w grudniu bieżącego roku.

W miejscowości Lipnik trwają szeroko zakrojone prace przy budynku należącym do gminy Kańczuga, w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa i adaptacja budynku w Lipniku na potrzeby utworzenia placówki Senior +”.

Według planów jeszcze w tym roku powstanie tu placówka opiekująca się osobami w podeszłym wieku. Od strony technicznej ma być ona wyposażona w szereg usprawnień dla seniorów oraz przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Istotą jej funkcjonowania ma być jednak zapewnienie usług opiekuńczych dla okolicznych mieszkańców.

Te będą świadczone przez 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie. Seniorzy, którzy przystąpią do przedsięwzięcia, będą mogli uczestniczyć w zajęciach prozdrowotnych obejmujących aktywność ruchową, edukacyjną, kulturalną i rekreacyjną.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama