Reklama

Prawie 40 milionów złotych na SOR-y w regionie

27 stycznia br. ogłoszony został konkurs z Funduszu Medycznego na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego w ramach tzw. subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych. Mówiąc prościej: na modernizację szpitalnych oddziałów ratunkowych, popualrnych SOR-ów. Maksymalna wartość dofinansowania jednego wniosku to 15 mln zł, a minimalna – 2 mln zł. Placówki medyczne z naszego regionu, z: Jarosławia, Przemyśla i Lubaczowa otrzymały na ten cel prawie 40 mln zł.

Fundusz Medyczny powołany został kilka lat temu z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy. W jego ramach w ciągu najbliższych 10 lat do dyspozycji będzie ok. 40 mld zł. Oczywiście do podziału na wszystkie placówki medyczne w Polsce, te, które złożą odpowiednie wnioski w ogłaszanych konkursach. Jeden z nich ruszył 27 stycznia br. Na złożenie wniosku i jego rozpatrzenie było kilka miesięcy. Niedawno minister zdrowia Katarzyna Sójka ogłosiła wyniki. Podczas konferencji prasowej mówiła o dostępności do szybkiego i bezpiecznego leczenia. W ramach konkursu na modernizacje SOR-ów rozdysponowano 1,5 mld zł na szpitalne oddziały ratunkowe[paywall].

– Dobrze działające i nowoczesne SOR-y to jest to, co jest potrzebne pacjentom, którzy trafiają w pierwszej kolejności w sytuacjach trudnych do szpitalnego oddziału ratunkowego. To informacja dobra informacja dla 152 jednostek szpitalnych oddziałów ratunkowych szpitali, które posiadają szpitalny oddział ratunkowy. Otrzymają środki finansowe na modernizację, na przebudowę i na zagospodarowanie

Reklama

– powiedziała K. Sójka. Dodała, że do konkursu zgłosiło się 207 placówek, z których 152 przeszły pozytywną ocenę.

Wśród nich znalazło się pięć z Podkarpacia, w tym trzy z naszego regionu. Wojewódzki Szpital im. św. ojca Pio w Przemyślu na przebudowę, modernizację i doposażenie szpitalnego oddziału ratunkowego otrzymał 14 mln 694 tys. 900 zł. To najwięcej spośród owych trzech. Niewiele mniej, bo 14 mln 650 tys. zł, dostało Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu (modernizacja i wyposażenie SOR). Natomiast do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie (modernizacja i doposażenie SOR) trafiło 10 mln 399 tys. 131 zł. Oprócz placówek z Przemyśla, Jarosławia i Lubaczowa, pieniądze na SOR-y otrzymały szpitale w Lesku i Sanoku.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama