Reklama

Prawie 400 osób przejechało rowerami po Roztoczu

28/05/2018 18:00

Blisko 400 osób wzięło udział w IV Roztoczańskim Rowerowym Rajdzie Niepodległości – Green Velo 2018. Specjalnie przygotowana 73-kilometrowa trasa miała uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

73 kilometry i ok. 380 uczestników to rekord zarówno frekwencji, jak i odległości. W poprzednich edycjach tej imprezy brało udział o wiele mniej uczestników (w minionym roku ok. 250). Dużo krótsza była też odległość – rok temu[paywall] 49 km. W tym roku trasę przygotowano tak, by uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości, a zarazem odwiedzić ciekawe miejsca na mapie powiatu lubaczowskiego.

Rowerzyści wyruszyli w sobotnie przedpołudnie z Lubaczowa, by urokliwymi zakątkami gmin: Lubaczów, Horyniec-Zdrój i Narol dojechać do kąpielska „Wędrowiec” w Cieszanowie. Część trasy wiodła drogami publicznymi, a część leśnymi – w zdecydowanej jednak większości asfaltowymi. Nie brakowało też i typowo leśnych i szutrowych duktów, kiedy trzeba było trochę mocniej wysilić mięśnie.

Reklama

Uczestnicy zatrzymali się m.in. przy „pastorówce” w Podlesiu, w parku zdrojowym w Horyńcu-Zdroju, przy pomniku Niepodległości w Płazowie i uroczysku leśnym „Kobylanka”. Po drodze organizatorzy zapewnili dla wszystkich wodę i posiłki przygotowane przez lokalne społeczności.

W rajdzie brali udział zaprawieni rowerzyści, amatorzy w tej dyscyplinie, ale i fascynaci innych aktywności ruchowych. Anna Rabska-Śmieciuch reprezentowała grupę biegową Biegomania Lubaczów. – Zdobyłam dzisiaj doświadczenie życiowe i stwierdziłam, że jazda rowerem jest przyjemniejsza niż bieganie, które jest trudniejsze – powiedziała po zakończonym rajdzie. Pani Anna jest zaprawiona w długich dystansach (ma za sobą start w maratonie), więc 73 km na rowerze nie były wyzwaniem. – Bardzo przyjemna trasa i dobrze zorganizowana. Tak duża liczba uczestników świadczy o tym, że impreza była odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie – podsumowała.

Reklama

– Dopisała frekwencja, z opinii, które do mnie dotarły, wiem, że ludzie są zadowoleni. Bardzo sympatycznie reagowali też mieszkańcy miejscowości, przez które przejeżdżał ten wielokilometrowy peleton – opisuje wicestarosta lubaczowski Wiesław Huk.

Organizatorami rajdu byli: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Gmina Horyniec-Zdrój.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama