Reklama

Prezydent Choma dał podwyżkę urzędnikom

23 października br. prezydent Przemyśla Robert Choma podpisał zarządzenie określające maksymalne miesięczne wynagrodzenie m.in. kierowników i zastępców jednostek budżetowych miasta. Wprowadzone zmiany zakładają, że mogą oni zarobić nawet o 1 tysiąc złotych więcej niż do tej pory. Mogą, ale nie muszą.

Jednostki budżetowe miasta to m.in.: spółki miejskie (m.in. PGM, PGK, MPEC, PWiK), POSiR, Straż Miejska czy Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W urzędzie miejskim ostatnie podwyżki były w 2014 r.[paywall]

– W bieżącym roku została podjęta decyzja o podwyżce wynagrodzeń brutto o 300 złotych na etat. Dotyczy to jednostek organizacyjnych miasta. A skoro ich dotyczy, musiała zostać zmieniona treść zarządzenia określającego kwotę maksymalnego łącznego wynagrodzenia, jaką może otrzymać kierownik jednostki budżetowej miasta. Jeśli by do tego nie doszło, wówczas taki pracownik nie mógłby dostać podwyżki. Sprawa dotyczy w zasadzie jednej osoby, a podwyżka jest zdecydowanie niższa niż tysiąc złotych – wytłumaczył naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla Artur Komorowski.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soad - niezalogowany 2017-10-30 20:35:59

    Nie chcem, ale muszem !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    alojzy - niezalogowany 2017-10-30 21:17:36

    Niech jeszcze napiszą jaka jest różnica w płacy prezesów a pracowników.Góra bierze do syta a niżej postawionym ochłapy które nie pokrywają nawet inflacji

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    art - niezalogowany 2017-10-30 21:31:09

    Czy to nowina na świecie że kto kogo może gniecie.?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama