23 października br. prezydent Przemyśla Robert Choma podpisał zarządzenie określające maksymalne miesięczne wynagrodzenie m.in. kierowników i zastępców jednostek budżetowych miasta. Wprowadzone zmiany zakładają, że mogą oni zarobić nawet o 1 tysiąc złotych więcej niż do tej pory. Mogą, ale nie muszą.
Jednostki budżetowe miasta to m.in.: spółki miejskie (m.in. PGM, PGK, MPEC, PWiK), POSiR, Straż Miejska czy Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W urzędzie miejskim ostatnie podwyżki były w 2014 r.[paywall]
– W bieżącym roku została podjęta decyzja o podwyżce wynagrodzeń brutto o 300 złotych na etat. Dotyczy to jednostek organizacyjnych miasta. A skoro ich dotyczy, musiała zostać zmieniona treść zarządzenia określającego kwotę maksymalnego łącznego wynagrodzenia, jaką może otrzymać kierownik jednostki budżetowej miasta. Jeśli by do tego nie doszło, wówczas taki pracownik nie mógłby dostać podwyżki. Sprawa dotyczy w zasadzie jednej osoby, a podwyżka jest zdecydowanie niższa niż tysiąc złotych – wytłumaczył naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla Artur Komorowski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Niech jeszcze napiszą jaka jest różnica w płacy prezesów a pracowników.Góra bierze do syta a niżej postawionym ochłapy które nie pokrywają nawet inflacji
Czy to nowina na świecie że kto kogo może gniecie.?
Prawdziwy gospodarz miasta. Takiego sobie wybraliście. Gratuluję.
No to teraz podatki natychmiast beda podwyzszone bo przeciez w naszych kieszeniach najlepiej grzebac.Moze Redakcja by tak podała jakie pobory biora ci kolesie prezia???
Brawo gospodarzu,miasto biedne,spółki niedofinansowane,a zachowujesz sie jak KREZUS,wybory blisko
Tak podwyżki w um a w Posirze to maja tak "dobrze" że nawet NIE MAJĄ KRAJOWEJ (2000ZŁ)!!!!! TYLKO TYLE ILE POTRZEBA DAĆ DO STAŻOWEGO!!!! (tzn stażowy 350zł + 1650zł)Więc o czym ta mowa?!?!?!?! (ale to pamiątka po poprzedniku M.Z który jak by mógł to by kazał płacić za to że łaskawie pozwolił im pracować)
Podwyżki wynagrodzeń dla urzędników...."spółki miejskie (m.in. PGM, PGK, MPEC, PWiK) , no to należy się natychmiast spodziewać podwyżek wody, ciepła ,za wywóz śmieci przymiarkę podwyżki już robili
No ale przecież trzeba dbać o elektorat...wybory tuż, tuż..
BRAWO , oswiadczenia majatkowe kier, zasepcow sa dostepne na stronie urzedu.
Przecież to oczywiste... kiełbasa wyborcza\1 \ale to na razie tylko serdelki, a poczekajcie na później.... To dopiero będą kiełbasy i szynki.
Po chłopsku rozumując dał ze swojej własnej kieszeni , może sprzedał czarne Volvo. Pytam skąd ma na to pieniądze ? czy nie przypadkiem z podatków wszystkich mieszkańców?
a miasto brudne,zaniedbane że aż wstyd
Są miasta gdzie widać gospodarza, Przemyśl jest zaniedbany ,
Nie chcem, ale muszem !!!
Niech jeszcze napiszą jaka jest różnica w płacy prezesów a pracowników.Góra bierze do syta a niżej postawionym ochłapy które nie pokrywają nawet inflacji
Czy to nowina na świecie że kto kogo może gniecie.?