Reklama

Prezydent Choma dostał podwyżkę

Ponad 1 tys. 100 zł więcej w porównaniu z trzema poprzednimi latami piastowania swojej funkcji.

Decyzję o zwiększeniu pensji włodarza miasta przemyscy od 1 stycznia br. (z wyrównaniem za grudzień 2017 r.) radni podjęli podczas sesji 28 grudnia ub.r.[paywall] Do tej pory – przez trzy kolejne lata – R. Choma zarabiał brutto 10 tys. 800 zł (netto: 7 tys. 591 zł). Od 1 stycznia br. jego wynagrodzenie wzrosło brutto do kwoty 12 tys. 445 tys. zł (netto: 8 tys. 738 zł), czyli 8 tys. 738 zł wynagrodzenia „na rękę”.

Ustalenie nowej pensji dla R. Chomy nie wynika z czyjegoś widzimisię, a ze zmiany zasad wynagradzania pracowników samorządowych. Z ustawy wynika, że maksymalne wynagrodzenie prezydenta miasta Przemyśla nie może przekroczyć kwoty 12 tys. 525 zł 94 gr. Składa się na nie kilka elementów, m.in.: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, specjalny, za wieloletnią pracę czy nagroda jubileuszowa.

Warto także dodać, że trzy lata temu R. Chomie zostały obniżone pobory i zarabiał mniej niż m.in. swoi zastępcy. Po podwyżce wynagrodzenie zasadnicze wynosić będzie 6 tys. 200 zł, dodatek funkcyjny – 2 tys. 100 zł, dodatek specjalny – 2 tys. 905 zł, zaś dodatek za wieloletnią pracę – 1 tys. 240 zł. Wszystkie kwoty brutto.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2018-01-02 18:20:09

    I co? - Pan Prezydent przyjął???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jolo - niezalogowany 2018-01-02 19:03:57

    Grosz do grosza i będzie kokosza

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Leszek - niezalogowany 2018-01-02 19:21:10

    żłób!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama