Ponad 1 tys. 100 zł więcej w porównaniu z trzema poprzednimi latami piastowania swojej funkcji.
Decyzję o zwiększeniu pensji włodarza miasta przemyscy od 1 stycznia br. (z wyrównaniem za grudzień 2017 r.) radni podjęli podczas sesji 28 grudnia ub.r.[paywall] Do tej pory – przez trzy kolejne lata – R. Choma zarabiał brutto 10 tys. 800 zł (netto: 7 tys. 591 zł). Od 1 stycznia br. jego wynagrodzenie wzrosło brutto do kwoty 12 tys. 445 tys. zł (netto: 8 tys. 738 zł), czyli 8 tys. 738 zł wynagrodzenia „na rękę”.
Ustalenie nowej pensji dla R. Chomy nie wynika z czyjegoś widzimisię, a ze zmiany zasad wynagradzania pracowników samorządowych. Z ustawy wynika, że maksymalne wynagrodzenie prezydenta miasta Przemyśla nie może przekroczyć kwoty 12 tys. 525 zł 94 gr. Składa się na nie kilka elementów, m.in.: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, specjalny, za wieloletnią pracę czy nagroda jubileuszowa.
Warto także dodać, że trzy lata temu R. Chomie zostały obniżone pobory i zarabiał mniej niż m.in. swoi zastępcy. Po podwyżce wynagrodzenie zasadnicze wynosić będzie 6 tys. 200 zł, dodatek funkcyjny – 2 tys. 100 zł, dodatek specjalny – 2 tys. 905 zł, zaś dodatek za wieloletnią pracę – 1 tys. 240 zł. Wszystkie kwoty brutto.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A to prezent dla suwerena od świętego Mikołaja. Coś takiego , niebywałe a za co ta podwyżka , za zrujnowane miasteczko , za leserstwo , nietrafione lub niedokończone male inwestycyjki jak np. boisko Czuwaju , buda-wiata na stoku i deficytowy zajazd narciarski , syf na tzw, zielonym rynku i tej całej Sportowej , za sypiące się z tynku kamienice w całym niemal miasteczku , zardzewiały transport autobusowy , za brak hali sportowej , basenu otwartego , lodowska w zimie , za boiska do siatków nad Sanem na których nikt nie gra , za brud i krzywe chodniki , za opustoszałe lokale dawniej handlowe , mieszkalne i cale kamienice , za wyjazd niemal 5 tysięcy młodych ludzi w poszukiwaniu zatrudnienia itd. , pytanie , czy z kieszeni nas podatników podwyżka Chomie się należy? szczególnie że na początku kadencji od picu sam zaproponował obniżkę swojej pensji, Przecież to jakaś prowokacja ze strony najgorszej od 1989 roku rady-bezrady , coś niewyobrażalnego żeby w tym stanie "Przemyśl w ruinie"jeszcze dawać podwyżkę temu z którym współnie do tej ruiny doprowadzili
Rada bez rada szasta kasą podatnika jak urżnięty pijak co to w kieszeni ma już tylko 1 złotówkę po balandze!! - gratuluję radnym podjętej decyzji tylko, że obdarowany podwyżką pensji niczym się od lat nie wykazuje jako gospodarz miasta .Same straty i marnotrawstwo .Cała ta RADA już dawno powinna udać się do najlepszego psychiatry w województwie by wyprostował im zwoje mózgowe, może wtedy coś będą więcej kumać pasożyty.
No, no super Przemyśl się rozwija na lodowisko można sie wybrać, na nartach pojeździć 3 dni w roku:) Ukraincom niech wiecej sprzedaje ziem będzie super brawo brawo ale taka mała podwyżka przykre:)
Ciekaw jestem ile podwyżki dostali radni?
Ta mina świadczy o tym człowieku , wypalony , przerażony tym co po sobie zostawia czyli "Przemyśl w ruinie " i jakieś wirtualne fantazje o zespołach basenów za 50 milionów których nie ma , udaje zaskoczonego "zasłużona podwyżką " czyli prezentu mikołajowego i noworocznego od kolesi zresztą podobnych klasą , którzy udając że nie ma problemu zamiast pobory mu obniżyć , podwyższają . Czy panowie z rady- bezrady wiecie i rozumiecie że jako rencista otrzymałem w ub. roku podwyżkę w wysokości 4zł 80 groszy na rękę. Ale co to was jako pisiorów obchodzi , suweren jest potrzebny przed wyborami i miesiąc po wyborach.
Dodając , podwyżkę tę zorganizowano i uchwalono w sposób tajny . nie podając tego punktu w planie i programie sesji rady- bezrady , zaś łapk i"za " podniesiono w końcowej części tego żałosnego spektaklu. Gratulacje od kieszeni suwerena.
Ciekawe dlaczego pierwszy obywatel Przemyśla-wsi kolejny raz unika spotkania z suwerenem o godz. 24 ,oo w noc sylwestrową. W tym roku zwiewając przed suwerenem desygnował do tej wdzięcznej roli Hamryszczaka i o dziwo , rewelacja Renatę Czadowską- Nowakowską z CK Zamek. Dlaczego Hamryszczaka , proste , czmychnął również Hayder a więc został do picowania Hamryszcak ale Nowakowska , z jakiej okazji , czyżby została wybrana w wyborach przez suwerena?. Kuriozum na skalę krajową. A pana Chomę pouczam że zawsze życzenia noworoczne składa wybrany w wyborach powszechnych prezydent ,burmistrz , wójt itd , i kolejny unik nic panu nie da , suweren pamięta. Na koniec dodam że w Mieście Rzeszowie corocznie życzenia noworoczne (również w tym roku) w Rynku składa mieszkańcom Pan Prezydent Miasta 78 letni Tadeusz Ferenc i uników pomimo zaawansowanego wieku nie robi a w Przemyślu jak to w zadupiu , kto pod ręką ten życzy i leje wodę, Różnica jest tak że Pan Ferenc ma się czym chwalić a pan panie Choma za co wstydzić. Ale jacy wyborcy taka "wadza" jaki pan taki kram
towarzystwo wzajemnej adoracji , podwyżka za zrujnowanie miasta, nie jestem zły bo tu już nie mieszkam tylko żal mi tych ludzi co na niego głosowali i tych żałosnych radnych, no ale cóż tu jest Podkarpacie ciemnota i miernota, tu nic się nie zmieni nawet za 100 lat, szkoda życia pa
No a za co? Ja się pytam! ? Precz z tym prezydentem
Za degradację miasta, za wypędzenie kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców, za brak inwestycji, za podniesienie podatków lokalnych, za pustą strefę ekonomiczną, oraz za zbyt dobre samopoczucie i za wysoką samoocenę.
Brawo Radni,Brawo WY!! dobrze sie na koniec bawicie za państwowe?żenada!!
zarabia tyle co prezydenci większych miast a gówno robi
Nie narzekajcie , nie narzekajcie jacy wyborcy tacy włodarze. Zastanówcie się kretyni od lat te same twarze w radzie miasta , od lat obiecują wam gruszki na wierzbie a wy jak ten ciemny naród galicyjski chodzicie pokornie jak barany do urn wyborczych i z uporem kretyna głosujecie na te same osoby. Moim zdaniem zasługujecie na to co macie czyli na wielkie gówno wyborcze owinięte w złotko.
masz rację ciemny naród galicyjski , im wystarczy kaszanka podrobiona wóda , zardzewiały tdi i raz na tydzień do kościółka żeby ładnie wyglądało a władza się śmieje z nich i ma ich głęboko, smutne to ale prawdziwe
internety pamiętają https://www.youtube.com/watch?v=LnprFqNeoNU
Autorem podwyżki jest rządząca koalicja! Podrzucono na sesję uchwałę w ostatniej chwili, gdy zauważono brak radnych opozycji z powodu wyjazdów pracowniczych . Jak wiadomo był to dzień pracy dla wielu... Tylko dwoje radnych wśród obecnych zachowało się należycie: Ewa Sawicka i Jerzy Krużel - którzy się wstrzymali od głosu. Przyznać trzeba, że jest to czysty skandal w wydaniu PIS-u, Regii Civitas, SLD. KLAKIERZY!!!
Brawo! to i urzednicy dostali. Wnet nowe oswiadczenia majtkowe sie pojawia, można sprawdzic ile np kierownicy poszczególnych biur zarabili w roku 2017.
Jest sukces http://www.radio.rzeszow.pl/program/621/przemysl-sie-wyludnia?showall=1 jest premia :)PISoBOLSZEWIA i suweren są z tego powodu przeszczęśliwi.
Prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej pan Ryszard Miłoszewski na prezydenta Przemyśla . Klatę ma dużą marynarkę nową wiec medali wejdzie co nie miara . Takich reprezentacyjnych osób w naszym mieście jest pilna potrzeba wsadzić siłą na fotel prezydenta ponieważ emanują nienaganną aparycją , godnościom osobistom i nienaganną polszczyznom. Według profesora Miodka nic tylko sobie palnąć w łeb .
do Bomba w nos - człowieku nie gloryfikuj P.Jerzego Krużel /który zawsze przez lata się asekuruje dbając tylko o własną Du.ę na przyszłość / to człowiek który przeleciał szeregi wszelkich partii i opcji politycznych w samorządzie miasta Przemyśla, które dawały mu posadę i dobre finansowe koryto /. W kadencjach od - 1994-1998 , 1998-2002, 2002-2006, 2006-2010, 2010-2014 był radnym Rady Miejskiej to jest 23 lata przy korycie na pensji i garnuszku przemyskiego podatnika a rezultatów brak . W latach 2000 - 2002 był zastępcą prezydenta Przemyśla -resztę pozostawiam do oceny czytających.
to są stawki UE. a naród ciemny za przeproszeniem mnie i wszystkich niech pracuje za grosze.
Gówno robi ?!? No a ile drzew okaleczył bądź wyciął itp. itd. etc.DRZEWA W MIEŚCIE. ROLA DRZEW W MIEŚCIE - EKOLOGIA.PL
YOUTUBE.COM - 7 PRZYKAZAŃ POLITYCZNYCH
Ciekawe za co ta podwyżka skoro on nic nie robi !
,,Bo im tylko o to chodzi, abyś sam sobie szkodziłAbyś sam nie mógł myśleć, abyś sam nie mógł chodzić''YOTUBE.COM - PIDŻAMA PORNO - WÓDKA
No właśnie za to! Za nieróbstwo... Przecież o to chodzi PIS-owi aby wszystkich zdołować i aby nikomu NIC się nie chciało. A przykład przeceiż idzie z góry - od Lucy..., od Chomika..., od Buraka
Oj gdybyście wiedzieli na prawdę czym zajmował się Pan Prezydent tego wieczoru....Oj gdybyście wiedzieli.....
I co nie wstydził się jej przyjąć ?? Choma do kieszeni a bidole z nędznego miasta z kieszeni w postaci podwyżek śmieci ,podatków itp......
Dziękujemy za przypomnienie.! To ważna sprawa dla przemyskiego społeczeństwa - niech wiedzą kto jest na postumencie władzy i kogo tam być nie powinno. Bo nie powinno być na pewno chomika
I co? - Pan Prezydent przyjął???
Grosz do grosza i będzie kokosza
żłób!