W ostatnim czasie media zdominowały informacje o ogromie pomocy, jakiej przybywający do naszego regionu obywatele Ukrainy doświadczają od Polaków, w tym mieszkańców Przemyśla. Ale nie można też zapominać o tym, ile dobrego robią również dla naszych dzieci. Przykładem jest niedawna akcja Prywatnego Przedszkola im. Marii Montessori w Przemyślu.
W lutym wspomniana placówka wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” w Przemyślu, sfinalizowała zbiórkę rzeczową dla małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio.
Organizatorom zależało na otwarciu serc mieszkańców na potrzeby drugiego człowieka, w szczególności małych pacjentów przemyskiego szpitala, przebywających na oddziale chorób dzieci z pododdziałem pulmonologii dziecięcej.
Udało się zebrać: chusteczki nawilżające, żele do mycia ciała, szampony, kremy, pudry, pieluchy, oliwki i tym podobne artykuły. Wszystkie produkty, przyniesione przez dzieci i ich rodziców do przedszkola, zostały przekazane szpitalnemu oddziałowi, na którym hospitalizowani są mali pacjenci.
– Zarząd Fundacji „jerzyk”, dyrekcja i wszyscy pracownicy Prywatnego Przedszkola im. Marii Montessori serdecznie dziękują darczyńcom, a w szczególności rodzicom oraz sympatykom przedszkola za pomoc w zbiórce i wspaniały odzew na apel – poinformowali organizatorzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze