Reklama

Przemyscy badmintoniści znowu błysnęli [ZDJĘCIA]

Po raz kolejny badmintonowa młodzież z Przemyśla pokazała się na ogólnopolskiej arenie z jak najlepszej strony. Błyszczeli w Ropczycach i Zamościu.

W Ropczycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. To impreza zaliczana do ogólnopolskiej klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży. Przemyśl reprezentował Aleksander Bandrowicz, zawodnik SSKS Badminton Przemyśl. Olek wystąpił w dwóch grach i w obu udało mu się zdobyć cenne punkty dla województwa podkarpackiego. W grze mieszanej w parze z Zuzanną Biłas (Skarbek Gogołów) wywalczył złoty medal i 2,5 pkt, natomiast w grze singlowej zdobył brązowy medal i 3 pkt. W sumie w obu grach udało mu się zdobyć 5,5 pkt dla Podkarpacia.

Zawojowali Zamość

2,3 medalu na głowę zdobyli zawodnicy SSKS Badminton Przemyśl w Zamościu. W tamtejszej hali OSiR Zamość odbył się Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów – „Lubelskie Cup”. Organizatorem zawodów był Środkowo-Wschodni Wojewódzki Związek Badmintona w Zamościu. Przemyślanie wystąpili w trzyosobowym składzie: Aleksander Bandrowicz, Kacper Drymajło i Szymon Kazimir.

Reklama

A. Bandrowicz w grze pojedynczej w kategorii U-15 dotarł do finału, gdzie musiał uznać wyższość Arkadiusza Rudki z MKS Garwolin, przegrywając 0:2 (11:21, 11:21). W mikście wystąpił w parze z Mają Paszek (Stowarzyszenie Beskidzki Klub Badmintona SET Mazańcowice). Ten duet spisał się znakomicie, w finale nie dając szans gospodarzom, Julii Stopie i Bartoszowi Doboszowi, wygrywając pewnie 2:0 (21:14, 21:7).

K. Drymajło nie miał sobie równych w grze pojedynczej w kategorii U-19. Wygrywając wszystkie gry w grupie eliminacyjnej, doszedł do półfinału, gdzie doszło do… „derbów Przemyśla”. Kacper zmierzył się z kolegą klubowym Szymonem Kazimirem, wygrywając 2:0 (21:13, 21:18). W finale pokonał Jacka Matulę (MMKS Kędzierzyn-Koźle) 2:0 (21:12, 21:12). W grze podwójnej zagrał w parze z Sz. Kazimirem. Zajęli 1. miejsce, pewnie pokonując pozostałe trzy duety.

Reklama

Sz. Kazimir wystąpił w trzech konkurencjach: singlu, deblu i mikście. W każdej stanął na podium. W grze pojedynczej (kategoria U-19) zajął 3. miejsce, w deblu (w parze z K. Drymajło) wywalczył 1. miejsce, podobnie jak w grze mieszanej, w parze z Julią Siwek (Górnik Łęczna). Trenerem całej trójki jest Mariusz Bienia.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/05/2024 19:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama