Po raz kolejny badmintonowa młodzież z Przemyśla pokazała się na ogólnopolskiej arenie z jak najlepszej strony. Błyszczeli w Ropczycach i Zamościu.
W Ropczycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. To impreza zaliczana do ogólnopolskiej klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży. Przemyśl reprezentował Aleksander Bandrowicz, zawodnik SSKS Badminton Przemyśl. Olek wystąpił w dwóch grach i w obu udało mu się zdobyć cenne punkty dla województwa podkarpackiego. W grze mieszanej w parze z Zuzanną Biłas (Skarbek Gogołów) wywalczył złoty medal i 2,5 pkt, natomiast w grze singlowej zdobył brązowy medal i 3 pkt. W sumie w obu grach udało mu się zdobyć 5,5 pkt dla Podkarpacia.
2,3 medalu na głowę zdobyli zawodnicy SSKS Badminton Przemyśl w Zamościu. W tamtejszej hali OSiR Zamość odbył się Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów – „Lubelskie Cup”. Organizatorem zawodów był Środkowo-Wschodni Wojewódzki Związek Badmintona w Zamościu. Przemyślanie wystąpili w trzyosobowym składzie: Aleksander Bandrowicz, Kacper Drymajło i Szymon Kazimir.
A. Bandrowicz w grze pojedynczej w kategorii U-15 dotarł do finału, gdzie musiał uznać wyższość Arkadiusza Rudki z MKS Garwolin, przegrywając 0:2 (11:21, 11:21). W mikście wystąpił w parze z Mają Paszek (Stowarzyszenie Beskidzki Klub Badmintona SET Mazańcowice). Ten duet spisał się znakomicie, w finale nie dając szans gospodarzom, Julii Stopie i Bartoszowi Doboszowi, wygrywając pewnie 2:0 (21:14, 21:7).
K. Drymajło nie miał sobie równych w grze pojedynczej w kategorii U-19. Wygrywając wszystkie gry w grupie eliminacyjnej, doszedł do półfinału, gdzie doszło do… „derbów Przemyśla”. Kacper zmierzył się z kolegą klubowym Szymonem Kazimirem, wygrywając 2:0 (21:13, 21:18). W finale pokonał Jacka Matulę (MMKS Kędzierzyn-Koźle) 2:0 (21:12, 21:12). W grze podwójnej zagrał w parze z Sz. Kazimirem. Zajęli 1. miejsce, pewnie pokonując pozostałe trzy duety.
Sz. Kazimir wystąpił w trzech konkurencjach: singlu, deblu i mikście. W każdej stanął na podium. W grze pojedynczej (kategoria U-19) zajął 3. miejsce, w deblu (w parze z K. Drymajło) wywalczył 1. miejsce, podobnie jak w grze mieszanej, w parze z Julią Siwek (Górnik Łęczna). Trenerem całej trójki jest Mariusz Bienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze