Reklama

Przemyscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczny przejazd”

Działania prewencyjno-kontrolne, jakie prowadzi policja, mają przede wszystkim przeciwdziałać niewłaściwym zachowaniom kierowców, którzy przekraczają tory kolejowe.

Akcja „Bezpieczny przejazd” ma też podnosić świadomość zagrożeń, jakie mogą wyniknąć z niezachowania szczególnej ostrożności i prowadzić do ograniczenia wypadków na przejazdach kolejowych i kolejowo-drogowych.

Funkcjonariusze przemyskiej komendy 11 maja patrolowali w większym stopniu strzeżone i niestrzeżone przejazdy kolejowe, prowadząc rozmowy instruktażowe z kierowcami, pieszymi, a także rozdając ulotki i odblaski.

Policja przypomina:

„W zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem auto nie ma żadnych szans, a takie zdarzenia należą do najbardziej tragicznych”. I podkreśla: „Kierującemu pojazdem zabrania się objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone, wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy, wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim, omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu”. 


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości