Stuprocentową pewność, że się nie zakazimy, daje tylko zupełna izolacja, czyli pobyt w czterech ścianach bez jakiegokolwiek kontaktu fizycznego ze światem zewnętrznym. W praktyce dla wielu osób jest to niemożliwe do zrealizowania, bo jest praca (choćby w ograniczonym zakresie), następnie konieczność zrobienia podstawowych zakupów albo załatwienia niezbędnych spraw. Choćby z tych powodów miejska komunikacja nie została zawieszona, lecz dostosowana do istniejących zagrożeń.
Aby rozwiać wątpliwości mieszkańców dotyczące stanu bezpieczeństwa epidemiologicznego, w komunikacji miejskiej w ubiegły piątek przyglądaliśmy się w zajezdni autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji, jak w praktyce wygląda[paywall] realizacja zaleceń służb sanitarnych na czas epidemii.
Od ponad tygodnia w miejskich autobusach obowiązują ograniczenia liczby pasażerów. Jednorazowo w autobusie, w zależności od jego typu, może jechać od 10 do 14 pasażerów. Pasażerowie, żeby uniknąć zagęszczenia i bliskich kontaktów, zobowiązani są zajmować miejsca siedzące, które nie zostały wyłączone z użytku poprzez oznakowanie taśmą.
W przypadku, kiedy liczba pasażerów czekających na przystanku jest większa, kierowca ma obowiązek powiadomić dyspozytora i ten wysyła dodatkowy autobus. Odizolowano również stanowiska kierowców i zlikwidowano sprzedaż biletów wewnątrz autobusu. Każdy autobus, który kończy kurs i zjeżdża do zajezdni, trafia do myjni, gdzie – oprócz standardowego mycia z zewnątrz i sprzątania wewnątrz – jest poddawany zabiegom odkażającym.
Odpowiednio zabezpieczeni pracownicy specjalnymi środkami odkażają uchwyty, rurki, kasowniki i najdrobniejsze zakamarki pojazdu. Trwa to około dziesięciu minut, po czym autobus jest wietrzony i znowu może wyjeżdżać w trasę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.UWAGA !!! WAŻNY PRZEKAZ !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pal. nie pij, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL
CHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIĘSA - GREEN-NEWS.PL
UWAGA !!! WAŻNY PRZEKAZ !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pal. nie pij, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL
CHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIĘSA - GREEN-NEWS.PL
Kto zostanie wege, ten rucha kolegę