Reklama

Przemyski MZK w walce z epidemią [ZDJĘCIA]

05/04/2020 08:57

Stuprocentową pewność, że się nie zakazimy, daje tylko zupełna izolacja, czyli pobyt w czterech ścianach bez jakiegokolwiek kontaktu fizycznego ze światem zewnętrznym. W praktyce dla wielu osób jest to niemożliwe do zrealizowania, bo jest praca (choćby w ograniczonym zakresie), następnie konieczność zrobienia podstawowych zakupów albo załatwienia niezbędnych spraw. Choćby z tych powodów miejska komunikacja nie została zawieszona, lecz dostosowana do istniejących zagrożeń.

Aby rozwiać wątpliwości mieszkańców dotyczące stanu bezpieczeństwa epidemiologicznego, w komunikacji miejskiej w ubiegły piątek przyglądaliśmy się w zajezdni autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji, jak w praktyce wygląda[paywall] realizacja zaleceń służb sanitarnych na czas epidemii.

Od ponad tygodnia w miejskich autobusach obowiązują ograniczenia liczby pasażerów. Jednorazowo w autobusie, w zależności od jego typu, może jechać od 10 do 14 pasażerów. Pasażerowie, żeby uniknąć zagęszczenia i bliskich kontaktów, zobowiązani są zajmować miejsca siedzące, które nie zostały wyłączone z użytku poprzez oznakowanie taśmą.

W przypadku, kiedy liczba pasażerów czekających na przystanku jest większa, kierowca ma obowiązek powiadomić dyspozytora i ten wysyła dodatkowy autobus. Odizolowano również stanowiska kierowców i zlikwidowano sprzedaż biletów wewnątrz autobusu. Każdy autobus, który kończy kurs i zjeżdża do zajezdni, trafia do myjni, gdzie – oprócz standardowego mycia z zewnątrz i sprzątania wewnątrz – jest poddawany zabiegom odkażającym.

Odpowiednio zabezpieczeni pracownicy specjalnymi środkami odkażają uchwyty, rurki, kasowniki i najdrobniejsze zakamarki pojazdu. Trwa to około dziesięciu minut, po czym autobus jest wietrzony i znowu może wyjeżdżać w trasę. 


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-04-05 19:18:09

    UWAGA !!! WAŻNY PRZEKAZ !!!Eksperci z PAN wystosowali listę zaleceń na epidemię COVID - 19Nie pal. nie pij, myj ręce, bądź wege.ZOSTANWEGE.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-04-05 19:20:00

    CHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIĘSA - GREEN-NEWS.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Grucha - niezalogowany 2020-04-06 12:20:26

    Kto zostanie wege, ten rucha kolegę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama