Reklama

Przemyski urzędnik nie przyjął łapówki

Do niecodziennej sytuacji doszło 22 marca br. w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Niecodziennej, bo pojęcie „przyjmowania łapówki” przez urzędników zostało skutecznie wyplenione. 56-letni obywatel Ukrainy prawdopodobnie o tym nie wiedział...

22 marca br. Do jednego z pokoi Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg UM w Przemyślu wkroczył mężczyzna, który zaproponował jednej z pracownic 50 zł za[paywall] rejestrację samochodu. Ta poinformowała o tym fakcie przełożonych i poczekała na „klienta” do dnia następnego. Wówczas do akcji wkroczyła policja. 23 marca br. Obywatel Ukrainy został zatrzymany, doprowadzony do prokuratury, gdzie ogłoszono mu zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej, po czym zwolniono.

Informację tę potwierdziła oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu sierżant sztabowy Marta Fac. – Śledczy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przemyskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, prowadzą śledztwo przeciwko 56-letniemu obywatelowi Ukrainy. Prowadzone postępowanie dotyczy usiłowania udzielenia korzyści majątkowej jednej z pracownic Urzędu Miejskiego w Przemyślu – powiedziała.

Reklama

Próba czy wręczenie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcje publiczną – w celu odstąpienia od dalszych czynności – jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

– Taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce w naszym wydziale komunikacji, transportu i dróg. Łapówkę usiłował wręczyć obywatel Ukrainy, który chciał zarejestrować samochód. Pracownik zareagował bardzo profesjonalnie, informując przełożonego o tym fakcie, ale w sposób, który nie wzbudził podejrzeń petenta. Dlatego po przekazaniu sprawy policji, do zatrzymania zaszło następnego dnia, przy kolejnej wizycie tej osoby w urzędzie. Pracownicy rejestrujący pojazdy są w szczególnie wyczuleni na możliwość wystąpienia takiej sytuacji i wiedzą jak reagować – dodał rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2018-03-28 12:35:13

    TYLE SIĘ NAOGLĄDAŁ  W TV  O  PRZEDZIWNYCH METODACH DZIAŁANIA  ŻYDÓWKI  wALTZ  I JEJ  URZĘDASÓW   DOKONUJĄCYCH  , POPIERAJĄCYCH  DZIKĄ  REPRYWATYZACJĘ w WARSZAWIE,  ŻE DOSZEDŁ DO WNIOSKU ,ZE ON TEŻ MOŻE .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hop - niezalogowany 2018-03-28 15:29:51

    Nie przyja bo było za mało

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jolo - niezalogowany 2018-03-28 17:29:55

    No widziała pani ,moja pani, jakie halo? Och ty w Życiu jedyna .......

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama