Muszę ze zdziwieniem przyznać, że jakoś bez większego echa przeszła wizyta jednego z ważniejszych notabli w polskim rządzie, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego w Przemyślu.
A to nie był przecież koniec, bo w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej na konferencji, podczas której otwarto „Pakiet działań dla średnich miast”, obecni byli także Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński czy wiceministrowie rozwoju – Jerzy Kwieciński i Adam Hamryszczak. Miast, które mają zostać objęte owym pakietem, jest 255. Pakiet obejmuje wiele różnorodnych inicjatyw dla miast średnich, tracących funkcje społeczno-gospodarcze. Szczególnego wsparcia – po analizie przeprowadzonej przez Polską Akademię Nauk – wymaga 122 ośrodków. Jest wśród nich Przemyśl...
Znamienne, że zaraz po optymistycznej w wymowie prezentacji w Przemyślu, wicepremier Morawiecki udał się do Ropczyc, gdzie uroczyście otworzył fabrykę, powołaną wspólnie przez firmy Rolls-Royce i Safran Transmission Systems. Ile miejsc pracy? Setki. Na zakończenie swojego jednodniowego pobytu na Podkarpaciu wicepremier Morawiecki uczestniczył w otwarciu startupów firmy Samsung na Politechnice Rzeszowskiej.
Znam wiele mnie lub bardziej przyzwoitych kibicowskich piosenek czy tzw. zaśpiewów. Jeden z nich brzmi tak: „...(tutaj nazwa miejscowości) czeka, my czekamy na zdobycie pierwszej bramy!”. Przemyślowi nie potrzeba pięknych słów. Przemyśl czeka na czyny. Jeśli za werbalnymi gwarancjami nie pójdą konkretne działania i pieniądze, coraz bardziej wyludniającemu się Przemyślowi nie potrzeba wizyt wysokiej rangi ministrów tego ani żadnego innego polskiego rządu. Nie potrzeba spotkań przedstawicieli Grupy Wyszehradzkiej, Trójkąta Weimarskiego czy nawet Trójkąta Bermudzkiego.
„Przemyśl czeka, my czekamy na... (tutaj dodajcie sobie co chcecie)”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Przemyśl czeka, my czekamy na Godota".Na turystów też czekamy :)
Morawiecki jest silny w gebie,to taka ciotka plotka
Trójkąt Bermudzki to będzie po 2019, gdy PiS trochę straci w wyborach i zmuszony będzie rządzić razem z Kukizem i Kurwinem :D
Oooo, Catwoman się odnalazła... A już myślałam, że można śpiewać "Przeminęło z wiatrem..." I znów pisze od rzeczy. Mówi o turystach, gdy my o Morawieckim. Nie umie się odbić od przyziemia na którym stoi. Szkoda. Są ptaki i są nieloty.
Przemyśl znowu miastem wojewódzkim - oto recepta....,powrót do 49 województw - tak jak było - i było lepiej
Weź tabletkę. Popij wodą.Morawiecki nie zbuduje fabryki. Szansą dla miasta jest TURYSTYKA! Odrestaurowane zabytki.Piękna i zadbana zieleń miejska.Czyste ulice i chodniki.Mała architektura: ładne ławki, kosze na śmieci...
Inne czasy były - to było lepiej. Ale ten czas już odszedł na zawsze, zapewne. Podziękować trzeba moherom, choć same mohery teraz narzekają tylko po cichu.
"...tracących funkcje społeczno - gospodarcze ..." Bez pozwolenia zapytam, a dlaczegóż to Przemyśl rzeczone funkcje utracił? Tak sam w sobie czy też przez brak działań ze strony ....? Ha, no właśnie czyjej? "Człowiekowi godzi się starać tylko o taką władzę, która jest na miarę jego zdolności". Arystoteles.
Przemyśl jeszcze bardziej się wyludni, ponieważ firmy które jeszcze są dostały właśnie zakaz handlu z Ukraina na Tax Free w ilościach handlowych. Mogął tylko sprzedawać na potrzeby własne Ukraińcom.Przemyśl umrze, jaka turystyka ludzie o czym w piszecie ilu jest turystów a ilu Ukraińców przyjeżdżało w celu zakup towaru. Nie ma turystów i nie będzie firm i nie będzie gdzie pracować.
do Catwoman:...tak, ławki dla starszych osób i kosze na śmieci,... - to jest przyszłość dla Przemyśla. No, w takim przypadku rzeczywiście nie potrzeba estety miejskiego. Bo co będzie oceniał? papierki wrzucane do kosza?
Czytałam kiedyś książkę "Jesień średniowiecza". Teraz już wiem, że w Przemyslu nie będzie czterech pór roku, tylko jesień... geriatryczna.
Brzoza, wierzba biała, wierzba płacząca, wierzba siwa i dąb.Gdzie się podziały drzewa, które były nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu?
Mała architektura jest bardzo ważna!!!Latarnie, ławki, kosze na śmieci, przystanki i tablice informacyjne tworzą klimat miasta.
Jak to gdzie się podziały drzewa??? Trzeba zapytać tych, co uchwalali Lex Szyszko! Oni to wiedzą...
Oczywiście że mała architektura jest ważna, ale produktu turystycznego nie przysporzy i dochodu nie podniesie. Nie czarujmy się . Uczyni jedynie nasz świat piękniejszym. To bardzo dużo, ale nie wszystko...
W Krakowie w wielu miejscach rosną jeszcze wierzby płaczące. Turyści są zachwyceni. Robią sobie zdjęcia na tle tych pięknych drzew.!!!Szyszko powinien odejść!!!Kumpel wysłał mi czarną listę drzw. Chodzi o alergików. Znajdują się na niej: brzozy, wierzby, olchy, dęby, topole...
Dobrze dobrana mała architektura + zieleń miejska = piękne miastoLadne miasto - dużo turystów.Brzydkie miasto - mało turystów.
Ludzie o czym Wy piszecie, to miasto niedługo zdechnie i będzie je można zalać i stworzyć drugą Solinę. W tym mieście rządzą ludzie którzy mają wszystko i wszystkich w dupie. A Pan prezydent Choma dumnie przewodzi temu burdelowi i się z nas wszystkich śmieje. A jeśli znajdzie się osoba która chce coś zrobić to zaraz cała reszta tych popaprańców zasiadających w radzie miasta go zdławi. Najlepiej jest siedzieć, nic nie robić i brać pensyjkę, dodatki, diety, itp. Ale na całe szczęście jest jedno wyjście z którego można skorzystać ( i ja tak zrobię ), spakować się i wyjechać do innego, rozwijającego się miast.
"Przemyśl czeka, my czekamy na Godota".Na turystów też czekamy :)
Morawiecki jest silny w gebie,to taka ciotka plotka
Trójkąt Bermudzki to będzie po 2019, gdy PiS trochę straci w wyborach i zmuszony będzie rządzić razem z Kukizem i Kurwinem :D