Reklama

Przemyśl czeka, my czekamy...

Muszę ze zdziwieniem przyznać, że jakoś bez większego echa przeszła wizyta jednego z ważniejszych notabli w polskim rządzie, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego w Przemyślu.

A to nie był przecież koniec, bo w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej na konferencji, podczas której otwarto „Pakiet działań dla średnich miast”, obecni byli także Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński czy wiceministrowie rozwoju – Jerzy Kwieciński i Adam Hamryszczak. Miast, które mają zostać objęte owym pakietem, jest 255. Pakiet obejmuje wiele różnorodnych inicjatyw dla miast średnich, tracących funkcje społeczno-gospodarcze. Szczególnego wsparcia – po analizie przeprowadzonej przez Polską Akademię Nauk – wymaga 122 ośrodków. Jest wśród nich Przemyśl...

Znamienne, że zaraz po optymistycznej w wymowie prezentacji w Przemyślu, wicepremier Morawiecki udał się do Ropczyc, gdzie uroczyście otworzył fabrykę, powołaną wspólnie przez firmy Rolls-Royce i Safran Transmission Systems. Ile miejsc pracy? Setki. Na zakończenie swojego jednodniowego pobytu na Podkarpaciu wicepremier Morawiecki uczestniczył w otwarciu startupów firmy Samsung na Politechnice Rzeszowskiej.
Znam wiele mnie lub bardziej przyzwoitych kibicowskich piosenek czy tzw. zaśpiewów. Jeden z nich brzmi tak: „...(tutaj nazwa miejscowości) czeka, my czekamy na zdobycie pierwszej bramy!”. Przemyślowi nie potrzeba pięknych słów. Przemyśl czeka na czyny. Jeśli za werbalnymi gwarancjami nie pójdą konkretne działania i pieniądze, coraz bardziej wyludniającemu się Przemyślowi nie potrzeba wizyt wysokiej rangi ministrów tego ani żadnego innego polskiego rządu. Nie potrzeba spotkań przedstawicieli Grupy Wyszehradzkiej, Trójkąta Weimarskiego czy nawet Trójkąta Bermudzkiego.

Reklama

„Przemyśl czeka, my czekamy na... (tutaj dodajcie sobie co chcecie)”.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Catwoman - niezalogowany 2017-04-25 18:47:24

    "Przemyśl czeka, my czekamy na  Godota".Na turystów też czekamy :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    slon - niezalogowany 2017-04-25 19:38:33

    Morawiecki jest silny w gebie,to taka ciotka plotka

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lolek - niezalogowany 2017-04-25 20:05:42

    Trójkąt Bermudzki to będzie po 2019, gdy PiS trochę straci w wyborach i zmuszony będzie rządzić razem z Kukizem i Kurwinem :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama