Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę powiatów, na terenie których obowiązują dodatkowe obostrzenia. Zmiany będą obowiązywać od jutra, 14 sierpnia.
Od 8 sierpnia w powiatach z największym wzrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wprowadzono dodatkowe ograniczenia. Wyodrębniono 3 strefy: zieloną, w której nie wprowadzono żadnych dodatkowych rygorów poza powszechnie obowiązującymi, oraz czerwoną i żółtą. Na ich obszarach obowiązują dodatkowe zakazy i nakazy.
Lista powiatów, w których wracają obostrzerznia, powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.
Dziś, 13 sierpnia, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podał nową listę.
Do strefy czerwonej należą obecnie: powiaty ostrzeszowski, nowosądecki, wieluński, rybnicki, wodzisławski oraz Nowy Sącz, Ruda Śląska i Rybnik. Dołączyło Jastrzębie-Zdrój (wcześniej strefa żółta).
Do strefy żółtej włączono: powiat pszczyński (wcześniej strefa czerwona), powiat cieszyński, wieruszowski, Żory oraz powiaty, które były wcześniej w strefie zielonej: raciborski, limanowski, grajewski, nowotarski oraz Biała Podlaska.
Strefę żółtą opuściły powiaty: przemyski, jarosławski oraz Przemyśl, a także pińczowski, wieruszowski i kępiński.
Lista będzie aktualizowana 2 razy w tygodniu.
Wczoraj Ministerstwo Rozwoju zaktualizowało także różnice w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych. Złagodzeniu uległy niektóre obostrzenia dla stref czerwonych, dot. m.in. działalności kin i siłowni.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Przy dzisiejszym wyniku bardzo dodatnim na Podkarpaciu nie cieszyłbym się zbyt długo tą "zielenią"...
To nawet jaja nie są; 31 osób w Drohobyczce, 28 po FSM w Kalwarii Pacławskiej, po zatem znikoma ilość testów na podkarpaciu.https://nowiny24.pl/aktualne-ogniska-koronawirusa-na-podkarpaciu-przybywa-nowych-zakazen-min-w-powiecie-jaroslawskim-i-przemyskim-1308/ar/c1-15126715
Jest ciągle w strefie bidy i nędzy pod względem wysokości płac na tle województwa Podkarpackiego
To taka zabawa w kolory, nic nie daje nic się więcej dla tych regionów nie robi - badania,testy,wsparcie dla służb medycznych czy sanepidu -nic za tym nie idzie o Tak zaznaczamy dziś czerwono jutro zielono ,dzięki wesele 100 osób jutro 50 , zabawa dorosłych ,maseczki nosimy jutro już nie -a działania długoterminowego zero. Minęły wakacje w sprawie szkół dopiero coś na szybko chcą wymyślić- oto cała prawda o sprawnym dzialaniu rządu
Przy dzisiejszym wyniku bardzo dodatnim na Podkarpaciu nie cieszyłbym się zbyt długo tą "zielenią"...
To nawet jaja nie są; 31 osób w Drohobyczce, 28 po FSM w Kalwarii Pacławskiej, po zatem znikoma ilość testów na podkarpaciu.https://nowiny24.pl/aktualne-ogniska-koronawirusa-na-podkarpaciu-przybywa-nowych-zakazen-min-w-powiecie-jaroslawskim-i-przemyskim-1308/ar/c1-15126715
Jest ciągle w strefie bidy i nędzy pod względem wysokości płac na tle województwa Podkarpackiego