Reklama

Przemyśl i powiaty przemyski oraz jarosławski już nie są objęte strefą żółtą

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę powiatów, na terenie których obowiązują dodatkowe obostrzenia. Zmiany będą obowiązywać od jutra, 14 sierpnia.

Od 8 sierpnia w powiatach z największym wzrostem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wprowadzono dodatkowe ograniczenia. Wyodrębniono 3 strefy: zieloną, w której nie wprowadzono żadnych dodatkowych rygorów poza powszechnie obowiązującymi, oraz czerwoną i żółtą. Na ich obszarach obowiązują dodatkowe zakazy i nakazy.

Lista powiatów, w których wracają obostrzerznia, powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy. 

Dziś, 13 sierpnia, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński  podał nową listę.

Do strefy czerwonej należą obecnie: powiaty ostrzeszowski, nowosądecki, wieluński, rybnicki, wodzisławski oraz Nowy Sącz, Ruda Śląska i Rybnik. Dołączyło Jastrzębie-Zdrój (wcześniej strefa żółta). 

Do strefy żółtej włączono: powiat pszczyński (wcześniej strefa czerwona), powiat cieszyński, wieruszowski, Żory oraz powiaty, które były wcześniej w strefie zielonej: raciborski, limanowski, grajewski, nowotarski oraz Biała Podlaska.

Reklama

 Strefę żółtą opuściły powiaty: przemyski,  jarosławski oraz Przemyśl, a także pińczowski, wieruszowski i kępiński.

Lista będzie aktualizowana 2 razy w tygodniu.

Wczoraj Ministerstwo Rozwoju zaktualizowało także różnice w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych. Złagodzeniu uległy niektóre obostrzenia dla stref czerwonych, dot. m.in. działalności kin i siłowni.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    s - niezalogowany 2020-08-13 15:14:26

    Przy dzisiejszym wyniku bardzo dodatnim na Podkarpaciu nie cieszyłbym się zbyt długo tą "zielenią"...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    b - niezalogowany 2020-08-13 16:55:05

    To nawet jaja nie są;  31 osób w Drohobyczce,  28 po FSM  w Kalwarii Pacławskiej,  po zatem  znikoma ilość testów na podkarpaciu.https://nowiny24.pl/aktualne-ogniska-koronawirusa-na-podkarpaciu-przybywa-nowych-zakazen-min-w-powiecie-jaroslawskim-i-przemyskim-1308/ar/c1-15126715

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Maniek - niezalogowany 2020-08-13 22:29:55

    Jest ciągle w strefie bidy i nędzy pod względem wysokości płac na tle województwa Podkarpackiego

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama