Blask rozświetlonych miejskich iluminacji widać jeszcze w całym kraju, a to oznacza, że nadal można zgłaszać miasta do udziału w plebiscycie „Świeć się z Energą”. Każda miejscowość w Polsce ma wciąż szansę na promocję oraz zdobycie energooszczędnych urządzeń AGD z przeznaczeniem na cele dobroczynne. Łączna wartość charytatywnych nagród to aż 200 000 zł. To już ostatni moment na mobilizację swoich sympatyków, by mieć szansę na zwycięstwo w swoim regionie. Głosowanie w etapie wojewódzkim trwa do 15 stycznia. Głosy można oddawać codziennie na SwiecSie.pl oraz przez SMS.

fot. Magdalena Szmyd
Jedno ze zdjęć konkursowych w kategorii „Świetlna stolica Polski” – Jarosław.
„Świeć się z Energą” to plebiscyt miast na najpiękniej rozświetloną miejscowość w Polsce. Organizowana od ośmiu lat przez Grupę Energa zimowa zabawa nie tylko zwraca uwagę na piękne iluminacje w okresie świątecznym i wybiera „Świetlną stolicę Polski”, ale także łączy mieszkańców we wspólnym celu – pomocy potrzebującym. Dzięki głosowaniu sympatycy mogą pomóc miastom zdobyć nagrody w postaci energooszczędnego sprzętu AGD. Zestawy nowoczesnych urządzeń, których łączna wartość to aż 200 000 zł, trafią do instytucji społecznych z 16 zwycięskich miast z całej Polski. W zeszłym roku w plebiscycie rywalizowało ponad 220 miejscowości, a nagrody trafiły do domów dziecka i innych ponad 70 placówek społecznych!
Doroczna zabawa w „Świeć się z Energą” daje także szansę na rywalizację miłośnikom świetlistych fotografii oraz najpiękniej rozświetlonym galeriom handlowym.
Noworoczna, zimowa aura zachęca do spacerów wśród pięknych miejskich iluminacji. Warto docenić starania miasta o tworzenie niezwykłej atmosfery na ulicach, skwerach czy placach, i zgłosić swoją miejscowość do zabawy lub oddać na nią głos w plebiscycie „Świeć się z Energą”. Każdy, kto chce pomóc miejscowości w zdobyciu tytułu i dobroczynnych nagród, powinien oddać swój głos przez stronę internetową lub wysyłając SMS o treści MIASTO(numer konkretnego miasta podany jest na stronie SwiecSie.pl przy każdym zdjęciu) na nr 71750 (koszt sms to 1,23 zł z VAT). Głosować bez ograniczeń można codziennie! Jeśli miasto nie zostało jeszcze zgłoszone do rywalizacji w plebiscycie wystarczy wejść na stronę www.SwiecSie.pl, w zakładce Plebiscyt Świetlna stolica Polski wybrać województwo i dodać zdjęcie rozświetlonych iluminacji swojego miasta. Po weryfikacji zdjęć, miejscowość dołączy do rywalizacji o nagrody. Zarówno zgłoszenia jak i oddawanie głosów w etapie regionalnym trwa do 15 stycznia.
Zabawa podzielona jest na dwa etapy: w regionalnym miasta z danego województwa rywalizują o najwięcej oddanych głosów i nagrody – energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł. W etapie ogólnopolskim 16 wyłonionych zwycięzców z każdego regionu, weźmie udział w finale i powalczy o nagrodę główną: sprzęt AGD dla potrzebujących, o wartości 40 000 zł oraz tytuł „Świetlnej stolicy Polski”.

fot.Małgorzata Rzechowicz
Jedno ze zdjęć konkursowych w kategorii Świeć się – Przemyśl.
Akcja „Świeć się z Energą” to także konkurs fotograficzny. Może wziąć w nim udział każdy, kto robi zdjęcia – zarówno profesjonalnym aparatem jak i smartphonem. W konkursie można zgłosić aż 8 fotografii w czterech kategoriach: Moje Miasto, Moja Iluminacja, Mój Dom, Moi Bliscy. Ważna jest uchwycona atmosfera, światło i klimat. W dwóch etapach uczestnicy powalczą o nagrody rzeczowe ufundowane przez Grupę Energa: aparaty fotograficzne, powerbanki, Ipad air i bony zakupowe do sklep.energa.pl. Na finalistę etapu ogólnopolskiego czeka nagroda główna – warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel – fotografką i przewodniczącą jury konkursowego.
Konkurs fotograficzny obywa się również w mediach społecznościowych. Na miłośników robienia zdjęć telefonem, którzy zamieszczą zdjęcia i oznaczą je #SWIECSIE, czekają smartphony i bony zakupowe do sklep.energa.pl.
Zakupy w rozświetlonej atmosferze
Świąteczne iluminacje to także okazja, aby docenić ulubione miejsca na zakupy w swoim mieście, głosując w plebiscycie „Jaśnie Galeria”, na najładniej oświetloną galerię handlową. Nagrodą dla obiektu, który otrzyma najwięcej głosów jest kampania reklamowa w serwisie WP o wartości 50 000 zł.
Więcej informacji na stronie konkursu SwiecSie.pl oraz na facebook.com/SwiecSie
I etap: Zgłaszanie miast i zdjęć, oraz oddawanie głosów na miasta w regionie, trwa do 15 stycznia 2017
II etap: Głosowanie na finałowe miasta, galerie handlowe i zdjęcia w konkursie fotograficznym, trwa od 19 do 31 stycznia.
Organizatorami „Świeć się z Energą” są Energa SA i Grupa Wirtualna Polska. Patronem medialnym jest Jedynka Polskie Radio. Partnerami są: Energa Oświetlenie, Olympus Polska, Electrolux i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl. Partnerem plebiscytu „Jaśnie Galeria” jest Polska Rada Centrów Handlowych.
***
Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć Się" jest Grupa Energa, jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną, cieplną i gazem ziemnym. Energa jest jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Zasila w prąd ponad 2,9 mln klientów indywidualnych i biznesowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Które miasto wybudowało więcej żłobków , fabryk , przedszkoli . Które miasto zatrzymało najwięcej młodzieży u siebie itd itdp
Które miasto wybudowało więcej żłobków , fabryk , przedszkoli . Które miasto zatrzymało najwięcej młodzieży u siebie itd itdp