W Przemyślu, 11 bm. odbyły się oficjalne uroczystości z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Zainaugurowała je msza święta w bazylice archikatedralnej w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, kompanii honorowej Wojska Polskiego, Salezjańskiej Orkiestry Dętej i chóru „Magnificat”. Po zakończeniu złożono kwiaty przy popiersiu i tablicy poświęconych marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.
O godz. 11.30 przy pomniku Orląt Przemyskich głos zabrał poseł Andrzej Matusiewicz, poseł Marek Rząsa, Lucyna Podhalicz – przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu oraz jego prezydent Robert Choma. Był apel pamięci, salwa honorowa. Złożono wieńce i kwiaty.
Jeszcze dzisiaj o godz. 16 w bazylice archikatedralnej zaplanowano „Mszę góralską” – koncert w ramach XXXIII Przemyskiej Jesieni Muzycznej w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. O godz. 18 w Zamku Kazimierzowskim „Śpiewam mojej ojczyźnie” – koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzone przez połączone chóry I Liceum Ogólnokształcącego i 5 Gimnazjum pod dyrekcją Piotra Szelążka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.może byłoby więcej ludzi na podobnych uroczystościach,gdyby informacje o nich były przed a nie po świetach (nawet godzinę po nich to nie to samo)
co to ludzie juz na tace nie dają ze chłopaki stoją pod mostem
Bardzo się cieszę z widoku Wojska Polskiego w Przemyślu. Jakoś nie widać przedstwicieli Związku Ukraińców w Polsce. Wstyd .......!
Kadedra Greko katolicka wywiesiła tylko flagi biaó-niebieskie i Miasta Przemysla.Oczyms to świadczy.Wróg Narodu Polskiego jest chodowany na naszym Polskim grzbiecie
Oj , oj byli i wieniec złożyli chociaż faktycznie nic nie mówili .
Uroczystość piękna. Szkoda tylko, że tak dużo mówi się o patriotyzmie a na państwowej uroczystości została odśpiewana TYLKO pierwsza zwrotka hymnu państwowego. Wstyd. W mediach jest dużo szumu, że Polacy znają tylko pierwszą zwrotkę i należy śpiewać całość tekstu. Przemyśl ma swoje zasady i wcale nie musi :( Jaki to jest przykład dla młodzieży? Moje dzieci w szkole obowiązkowo uczą się wszystkich zwrotek i na uroczystościach śpiewają cały hymn. Brawo dla takich nauczycieli.
do Renaty ) a w ktorej to szkole spiewaja dzieci caly hymn ??? jeszcze nie slyszalam ze nauczyciele ucza wszystkie zwrotki.....
Zawsze informujemy też przed:https://www.zycie.pl/informacje/artykul/11011,co-na-11-listopada-w-regionie
może byłoby więcej ludzi na podobnych uroczystościach,gdyby informacje o nich były przed a nie po świetach (nawet godzinę po nich to nie to samo)
co to ludzie juz na tace nie dają ze chłopaki stoją pod mostem
Bardzo się cieszę z widoku Wojska Polskiego w Przemyślu. Jakoś nie widać przedstwicieli Związku Ukraińców w Polsce. Wstyd .......!