Reklama

Przemyślanie przybyli, zobaczyli i zwyciężyli

Pierwszy weekend marca przemyscy badmintoniści spędzili w turniejowych rozjazdach. Zawodnicy SSKS Badminton Przemyśl brali równolegle udział w dwóch turniejach. W Zamościu w Krajowym Turnieju Młodzików i Juniorów uczestniczyli Kacper Drymajło i Aleksander Bandrowicz. Z kolei w Częstochowie w Krajowym Turnieju Juniorów udział wziął Szymon Kazimir.

Zamojski turniej można określić słowami „przybyliśmy, zobaczyliśmy, zwyciężyliśmy”. K. Drymajło w grze pojedynczej oraz w grze mieszanej (w parze z Aleksandrą Kwietniewską z Górnika Łęczna) zdobył złote medale. Zapatrzony w sukcesy klubowego kolegi A. Bandrowicz nie pozostał dłużny i także zdobył dwa złote krążki – w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej. W tej ostatniej grając w duecie z Pawłem Mrozem (UKS Jedynka Tarnogród).

Krajowy Turniej Juniorów w Częstochowie był okazją do sprawdzianu możliwości Sz. Kazimira, który w grze pojedynczej zakończył rozgrywki na 3. miejscu. W grze mieszanej, grając w parze z Emilią Kościelniak (AS Victoria), zdobył 2. miejsce, ulegając w finale 0:2 (17:21, 19:21) parze Oskar Gwoździowski (CAB Akademia Częstochowa) i Zuzanna Wróbel (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle). Teraz przed zawodnikami chwilowa przerwa, po której udadzą się na turniej do Szczucina.

Reklama

Aleksander Bandrowicz na najwyższym stopniu podium. Fot. zbiory własne

Pierwszy z prawej Szymon Kazimir. Fot. zbiory własne

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/03/2024 08:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama