Pierwszy weekend marca przemyscy badmintoniści spędzili w turniejowych rozjazdach. Zawodnicy SSKS Badminton Przemyśl brali równolegle udział w dwóch turniejach. W Zamościu w Krajowym Turnieju Młodzików i Juniorów uczestniczyli Kacper Drymajło i Aleksander Bandrowicz. Z kolei w Częstochowie w Krajowym Turnieju Juniorów udział wziął Szymon Kazimir.
Zamojski turniej można określić słowami „przybyliśmy, zobaczyliśmy, zwyciężyliśmy”. K. Drymajło w grze pojedynczej oraz w grze mieszanej (w parze z Aleksandrą Kwietniewską z Górnika Łęczna) zdobył złote medale. Zapatrzony w sukcesy klubowego kolegi A. Bandrowicz nie pozostał dłużny i także zdobył dwa złote krążki – w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej. W tej ostatniej grając w duecie z Pawłem Mrozem (UKS Jedynka Tarnogród).
Krajowy Turniej Juniorów w Częstochowie był okazją do sprawdzianu możliwości Sz. Kazimira, który w grze pojedynczej zakończył rozgrywki na 3. miejscu. W grze mieszanej, grając w parze z Emilią Kościelniak (AS Victoria), zdobył 2. miejsce, ulegając w finale 0:2 (17:21, 19:21) parze Oskar Gwoździowski (CAB Akademia Częstochowa) i Zuzanna Wróbel (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle). Teraz przed zawodnikami chwilowa przerwa, po której udadzą się na turniej do Szczucina.

Aleksander Bandrowicz na najwyższym stopniu podium. Fot. zbiory własne

Pierwszy z prawej Szymon Kazimir. Fot. zbiory własne
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze