Przy jakich dolegliwościach pomoże ciekły azot, kiedy warto zastosować taśmy, jak ćwiczyć na piłce – na te i inne pytania odpowiadali fizjoterapeuci nowo powstałego przemyskiego Centrum Rehabilitacji podczas trwających od 11 do 13 kwietnia Dni Otwartych placówki.
Podczas trzydniowej akcji prozdrowotnej kilkadziesiąt osób skorzystało z nieodpłatnych konsultacji, a dwa razy więcej obejrzało pracownie i sale ćwiczeń, mogło podpatrywać pracę specjalistów i zapoznać się ze stosowanymi przez nich metodami pracy. Okazało się, że większości z nas doskwierają bóle kręgosłupa.Sporą grupą odwiedzających stanowili też rodzice z dziećmi borykającymi się z wadami postawy. Po konsultacjach i pierwszych ćwiczeniach specjaliści podpowiadali, na co w domu zwracać uwagę – jak dziecko siedzi, stoi, oddycha i kiedy reagować na nieprawidłowe zachowania. Instruowali też, jak wygląda prawidłowa pozycja podczas siedzenia – stopy oparte, nogi na szerokość bioder, wałek pod plecy...
– Dni Otwarte były dla nas wyzwaniem, które okazało się bardzo pozytywnym doświadczeniem. Jesteśmy mile zaskoczeni – frekwencją, dobrym słowem, zaangażowaniem pacjentów. Staraliśmy się nieść ulgę przy doraźnych dolegliwościach, postawić diagnozę i ustalić terapię przy uciążliwych bólach, a przede wszystkim zachęcać do dbania o zdrowie. Naszą intencją było też uświadomienie, że wszystkie zmiany zaczynamy od siebie. Widzimy, że nasza prozdrowotna akcja była strzałem w dziesiątkę, ponieważ będziemy z naszymi pacjentami od początku – od diagnozy, przez cykl zabiegów. Będziemy się poznawać, a dzięki temu terapię stale dostosowywać do potrzeb, by osiągnąć zadowalający efekt – podsumowuje M. Szlanda-Mikuła.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze