Reklama

Przemyślanin Norbert Barczak zadebiutował w ekstraklasie

To była kwestia czasu. Utalentowany 18-latek, reprezentant Polski w kategorii U-19, Norbert Barczak zadebiutował w meczu polskiej PKO Ekstraklasy. Norbert jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej „Szesnastka” Przemyśl, potem występował w Polonii Przemyśl.

Kilka razy informowaliśmy o postępach i kolejnych pokonywanych przez Norberta szczeblach kariery. Jest synem przemyskiego radnego Bartłomieja Barczaka. Po Szkółce Piłkarskiej „16” Przemyśl i Polonii Przemyśl, Norbert trafił do Akademii Piłkarskiej „Beniaminek” Krosno, a stamtąd do akademii Górnika Zabrze.

Był i jest wiodącą postacią, kapitanem, juniorskiego zespołu Górnika Zabrze. W dwóch poprzednich sezonach wystąpił cztery razy w III-ligowych seniorskich rezerwach zabrzan. W domowym spotkaniu z LZS Starowice Dolne zdobył bramkę, a w kolejnym meczu, przeciwko LKS Goczałkowice-Zdrój, obejrzał czerwoną kartkę.

Reklama

Rozegrał ponadto 40 spotkań w Centralnej Lidze Juniorów, w których strzelił dwa gole i zanotował cztery asysty. Otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-19, występując m.in. wraz z kolegami w towarzyskim turnieju Nordic Tournament w Danii. Wcześniej rozegrał także cztery mecze w drużynie U-18.

Te osiągnięcia nie mogły umknąć uwadze trenera Górnika Jana Urbana. Norbert został włączony do kadry pierwszego zespołu jeszcze we wrześniu br., ale na oficjalny debiut na boiskach PKO Ekstraklasy musiał poczekać do 13. kolejki, która została rozegrana 27 października br. To wówczas w 85. min zmienił słowackiego skrajnego defensora Borisa Sekulicia w wygranym przez Górnika 5:0 meczu w Łodzi z ŁKS-em. Gratulujemy!

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama